Команда переможця президентських виборів Володимира Зеленського підготувала законопроект про введення в Україні загального декларування доходів громадян.

Про це розповів юрист, експерт у питаннях податкової і фінансової політики Данило Гетьманцев, уточнивши, кого саме це стосуватиметься.

"Ми не чіпатимемо тільки тих, хто отримує доходи від держави. Скажімо, пенсіонерів. Загальне декларування – це та фішка, яка дозволить нам підходити по-європейськи до питання. Не тільки вимагати від держави, а й від себе. Ось ви знаєте, скільки у цьому місяці заплатили державі? Зазвичай людям важко відповісти на це питання. Ви не відчуваєте, "скільки" вам коштує держава", – заявив він.

Гетьманцев підтримав проведення податкової амністії в Україні, яка стосуватиметься "всіх, але не чиновників", тому що вони "вже давно вивели свої капітали та подають електронні декларації".

"Мені подобається історія Аргентини, де у 2016 році прийшов новий президент Маурісіо Макрі, провів амністію капіталу та закликав повернути гроші в країну. І це дозволило вивести на світ божий 117 мільярдів доларів, не тільки в грошах, але і в інших активах. Адже амністувати потрібно не тільки капітал, але й, скажімо, нерухомість, яка є в Україні та за кордоном, інші цінності", – додав радник Зеленського.

Він також уточнив, що в проекті закону записано, що на доходи, отримані злочинним шляхом, амністія не поширюється.

"І якщо якийсь умовний корупціонер скористається амністією, а потім буде доведено, що він є злочинцем, гроші будуть конфісковані. За кримінальним кодексом", – підсумував Гетьманцев.

Як відомо, 18 квітня Зеленський представив свою команду в програмі "Право на владу" – це були 20 експертів з різних галузей. Їх він обіцяв взяти з собою в нову АП.

Данило Гетьманцев – один з представлених. 

Він доктор юридичних наук, професор КНУ ім. Т. Шевченка, єдиний від України член Академічного комітету EATLP, автор 250 статей, підручників, монографій, двічі кращий юрист року по податках, кращий викладач КНУ-2013. 

А ще його фірма Jurimex обслуговує одного з найбільших операторів лотерей в Україні – МСЛ.

У Зеленського Гетманцев відповідає за податкову політику. Без свого Кабміну новий президент не зможе проводити економічну і податкову політику, але він має право законодавчої ініціативи.