Подати документи на реєстрацію місця проживання можна не виходячи з дому.

Тепер документи для реєстрації або зняття з реєстрації місця проживання можна попередньо відправити на розгляд в електронному вигляді.

Про це сьогодні, 2 березня, повідомив директор Департаменту реєстрації Олег Дробот, передає Корупція. інфо

Він зазначив, що орган реєстрації розглядає документи на сайті www.dozvil.kh.ua і протягом доби дає розгорнуту відповідь заявнику.

«Цей онлайн-сервіс впровадили, щоб скоротити час і максимально спростити процес отримання послуги. Щоб скористатися цією послугою, треба зареєструватися в особистому кабінеті, через який згодом можна отримати інші сервіси і консультації.

В особистому кабінеті, в розділі «Електронні консультації», треба створити нову консультацію і прикріпити всі свої документи. Весь перелік необхідних документів та покрокова інструкція розміщена в розділі «Електронні послуги» на головній сторінці сайту.

Протягом доби реєстратор дасть відповідь, чи всі документи в порядку, а також вкаже, якщо необхідно, на відсутні документи. Крім того, у відповіді буде детально розписаний алгоритм подальших дій і вказані реквізити для оплати держмита», – розповів Олег Дробот.

Популярне: Тримайтеся міцніше: Луценко виступив з приголомшливою заявою щодо торгівлі з бойовиками (ВІДЕО)

Він зазначив, що зараз сума держмита становить 13,6 грн (у разі звернення з порушенням термінів – 40,8 грн).

Директор Департаменту реєстрації повідомив, що після того, як заявник отримав позитивну відповідь від органу реєстрації, необхідно там же – на сайті Центру надання адмінпослуг – записатися на особисту подачу документів у зручний час.

У такому випадку послуга буде надана протягом 20 хвилин, і заявник отримає відповідний документ про реєстрацію або зняття з реєстрації місця проживання.

Олег Дробот нагадав, що всі громадяни України, а також іноземці, які постійно або тимчасово проживають в країні, зобов'язані протягом 30 календарних днів з моменту зміни місця проживання зареєструвати нове місце проживання.

Крім того, протягом 3 місяців з дня народження дитини його місце проживання також повинно бути зареєстровано.

Нагадаємо, з 1 лютого міськрада запустив онлайн-сервіс по закриттю діяльності фізичних осіб-підприємців. За місяць понад тисячу підприємців скористалися цією послугою.

«Ми анкетіруем підприємців і отримуємо позитивні відгуки. Всі онлайн-сервіси, які ми запускаємо, користуються великим попитом і оптимізують час заявника та реєстратора», – підкреслив Олег Дробот.

Він повідомив, що з грудня 2016 року в Харківській області закрили діяльність 30 тисяч ФОП.