Ігор Смешко, лідер політичної партії “Сила і честь” та однойменної громадської організації, розповів про підготовку своєї політичної сили до парламентських виборів.

Зокрема, він прокоментував інформацію про те, що нібито веде переговори про об’єднання зусиль із музикантом Святославом Вакарчуком. Смешко підтвердив, що зустрічався із ним як до, так і після першого туру президентських виборів, передає НВ.

Однак, за словами екс-очільника СБУ, жодних домовленостей між ними немає.

“В мене гарні з ним [Вакарчуком] відносини історично, але жодних практичних домовленостей не існує, окрім симпатії, окрім тих розмов, що ми з ним вели – звіряли годинник щодо ідеології”, – розповів Смешко.

При цьому він зазначив, що чекає від Святослава Вакарчука, доки той роз’яснить, на яких ідеологічних засадах він має намір брати участь у парламентській кампанії.

“Я виклав своє бачення ідеології, по-перше, у своїй [президентській] програмі, а по-друге – у статті в газеті “День”. […] Я чекаю, поки Святослав оприлюднить свою ідеологічну основу. Будь-яке об’єднання можливе лише на основі ідеології – це принципова позиція”, – заявив Смешко.

На пряме запитання ведучого про те, з ким його партія “Сила і честь” планує піти на вибори, Смешко заявив: 

“Ми ідемо своєю політичною партію, своєю політичною силою, яку розбудовуємо на підставі своїх виборців”. За його словами, зараз іде процес створення партійних осередків, а за 2-3 тижні має бути створено передвиборчий штаб партії.

Смешко також анонсував “відкриті рейтингові праймеріз серед найкращих представників серед місцевих авторитетів”, яких він планує залучити до лав своєї партії.

Також Ігор Смешко назвав “тупиком” Мінський процес, коментуючи його поточний статус.

“Мінський процес – це тупик. Це вимушений формат – єдиний, який нам дозволили мати провідні європейські країни. Вони ж фактично самоусунулись від того, що в центрі Європи йде війна, вони були незацікавлені назвати війну війною”, – заявив він в інтерв’ю Радіо НВ.

За словами Смешка, країни-гаранти Будапештського меморандуму “не хочуть сваритися з другою ядерною державою”.

Коментуючи підписання Україною Мінських угод, екс-голова СБУ заявив, що уряд і чинний президент Петро Порошенко “пішли на поводу у сильних держав”.

“Треба вимагати [виконання Будапештського меморандуму], для цього треба переходити на поле цих країн[-підписантів] – в тих країнах також піднімати свідомість виборців і говорити про те, що створена умова для ведення війни у центрі Європи вже більша, ніж Друга світова війна”, – підсумував він.