Проект закону про посилення підтримки України, який представили в Конгресі США, є важливим сигналом про міцне стратегічне партнерство двох країн. Про це заявив президент України Володимир Зеленський, повідомляє прес-служба глави держави 1 червня.

Володимир Зеленський подякував США за послідовну підтримку України, а президенту США Дональду Трампу – за запрошення здійснити офіційний візит до Вашингтона. "Спасибі Сполученим Штатам Америки за послідовну підтримку територіальної цілісності України", – зазначив Володимир Зеленський.

Як відомо, проект закону "Про надання підтримки Україні для захисту її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності" спрямований на посилення обороноздатності нашої держави, зокрема шляхом передачі озброєння, продажу летальних оборонних засобів ЗСУ, а також зміцнення можливостей України протистояти російським кібератакам. Перелік видів озброєнь, які можуть бути передані Україні, доповнюється протитанковими, протикорабельними і протиповітряними системами. Також в документі передбачено надання Україні статусу головного військово-політичного союзника США.