Порошенко розігрує свою комбінацію.

Є велика ймовірність того, що Верховна Рада підтримає призначення Нейджела Брауна на пост незалежного аудитора Антикорупційного бюро, а Роберт Сторч піде за квотою президента, передає Корупція. інфо

Таку думку висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

За його словами, вузол з призначенням аудитора розплутується за новою тактичною схемою. Президент Петро Порошенко очолює процес після виникнення конфліктної ситуації в парламенті.

У той же час, як відзначає експерт, якщо раптом зірветься голосування по Брауну, тоді Сторча виберуть за парламентською квотою, а Браун піде за президентською. Але сенс цієї комбінації в тому, що Порошенко хоче показати, хто в домі господар, хто контролює процес.

Якщо кандидатура Порошенка не проходить, зауважує політолог, то це буде означати, що президент не контролює повністю ситуацію. І це може надихнути різні загони опозиції. У тому числі тих, хто добивається дострокових парламентських виборів.

А призначення Сторча за квотою президента – сигнал західним партнерам, що Порошенко не проти цієї кандидатури і готовий йти на компроміси, в тому числі з опозицією. І вовки ситі, і вівці цілі. Якщо ця комбінація пройде, то це відобразить нову тактичну лінію президента.

Порошенко покаже, що він головний, як в історії з блокадою Донбасу, але демонструє гнучкість і готовність йти на компроміс, – підкреслив Володимир Фесенко.

Нагадаємо, 21 березня Верховна Рада не підтримала кандидатуру британця Нейджела Брауна на пост незалежного аудитора НАБУ.

Голова парламенту Адрій Парубій представив рішення псевдокомітета про висунення кандидатур Сторча і Брауна.

Раніше, 16 березня під час обідньої перерви відбулося нелегітимне "засідання антикорупційного комітету Верховної Ради".

Під час нього кандидатуру одіозного Найджела Брауна внесли на роль "незалежного" аудитора НАБУ. Однак, для включення питання до порядку денного не вистачило голосів.