У протистояння верховної Ради з президентом Володимиром Зеленським змушений був втрутитися Європейський союз

У представництві ЄС в Україні закликали депутатів прийняти проект закону №10426 про повноваження Вищої антикорупційного суду, щоб усунути проблему перезавантаження суддів і дозволити суду зосередитися на справах про топ-корупції.

“Ми закликаємо депутатів краще використовувати останню пленарну сесію і прийняти ключовий законопроект №10426, який уточнює юрисдикцію Вищого антикорупційного суду”, – заявили в представництві ЄС.

Відзначається, що прийняття закону необхідно для України.

“Ключовим для антикорупційних зусиль є те, щоб Вищий антикорупційний суд міг зосередитися тільки на тих випадках, які розслідує НАБУ, і не був перезавантажений тисячами інших справ”, – обґрунтували в представництві необхідність прийняття закону.

Проект Закону про внесення зміни до Закону України “Про Вищу антикорупційному суді” (щодо початку роботи суду) ініційований президентом Зеленським і поданий до парламенту 8 липня.

У пояснювальній записці до проекту йдеться, що передбачений чинним законодавством порядок передачі в суд підсудних йому виробництв, які зараз розглядаються іншими судами, призведе до вступу в суд тисяч кримінальних проваджень, що не відносяться до топ-корупції, а також виробництв, в яких закінчилися терміни давності і які розслідувалися органами досудового розслідування з порушенням правил підслідності.

“Запропоновані законодавчі зміни дозволять усунути проблему перевантаження суддів Вищого антикорупційного суду і забезпечити ефективний судовий розгляд кримінальних проваджень за корупційними злочинами осіб в розумні терміни”, – йдеться в пояснювальній записці.