У РПЦ готові де-факто оголосити війну Константинополю і, зокрема, патріарху Варфоломію, який "буде нести особисту відповідальність", якщо надасть Україні автокефалію.

Таку заяву зробив глава синодального відділу зовнішніх церковних зв'язків митрополит Іларіон в ефірі "Першого каналу".

Крім того, він запевнив, що таке рішення як мінімум половина православного населення не тільки в Україні, але й у світі нібито не підтримає.

"Константинопольський патріархат таким чином тепер уже цілком відкрито став на стежку війни. І ця війна йде не тільки проти російської церкви, ця війна не тільки проти українського православного народу. Це війна проти всього світового православ'я", – сказав митрополит.

"Російська православна церква також не прийме це рішення, і ми будемо змушені розірвати спілкування з Константинополем, і тоді вже вони не матимуть ніяких прав, щоб претендувати на лідерство в православному світі", – додав він.

Як зазначив представник РПЦ, зараз Константинопольський патріархат є лідером у православному світі – таким його вважає 300-мільйонне православне населення планети.

"Якщо ж Україні дадуть автокефалію, то мінімум половина цієї кількості більше не буде його визнавати не тільки духовним лідером, але й першим у сім'ї православних церков. Я думаю, що за такий крок патріарх Варфоломій буде нести особисту відповідальність перед Судом Божим і перед судом історії", – пригрозив Іларіон.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Нагадаємо, ранше, 7 вересня стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій призначив своїх екзархів у Києві в особі єпископів зі США і Канади.

В Українській православній церкві Московського патріархату назвали це рішення ''грубим порушенням'' і поклали всю відповідальність на Вселенський патріархат.