Волонтери "Автомайдану" показали статки голови Київського окружного адміністративного суду Басая Олега Вікторовича та його родини, який зумів усього за кілька років зробити карколомну кар’єру та "заробити" мільйонні статки.

Як йдеться у розслідуванні, Басай, будучи з Прикарпаття, розпочав свою суддівську кар’єру в окружному адміністративному суді Івано-Франківська, був призначений на цю посаду указом президента від 7 червня 2007 року, повідомляє Корупція. Інфо

Однак буквально через 3 роки у судді Басая починається стрімкий кар’єрний ріст.

basay2

Так, у 2010 році, ще під час його п'ятирічних повноважень, його переводять в Київ, до Київського окружного адміністративного суду, який він очолює цього ж року, лише на третьому році суддівства.

basay3

"Варто зазначити, що 6 вересня 2010 року Вища рада юстиції робить цілий ряд одіозних призначень, а саме: цього дня Вищий Господарський суд очолив Віктор Татьков, його заступником був призначений Артур Ємільянов, а головою окружного адміністративного суду м. Києва став одіозний Павло Вовк", – відзначається у розслідуванні.

basay4

Аналізуючи декларацію судді Басая за 2013 та 2014 роки, волонтери не побачили нічого надзвичайного, крім того, попри немалу зарплату, суддя всі роки регулярно отримував матеріальну допомогу від держави.

basay5

Однак вже зовсім інший порядок цифр з’являєтся в електронній декларації судді за 2015 рік, дохід дружини-нотаріуса у якому склав 28 млн. грн.

basay6

"За нашими підрахунками, для того, щоб заробити таку кількість коштів працюючи нотаріусом, Роксолана Михайлівна Басай мала завірити близько 1000 договорів купівлі/продажу за рік. Ми направили відповідний запит до державної фіскальної служби з приводу розміру податків, які сплатила пані Басай в 2015 році", – відзначають волонтери.Викликає здивування також і кількість готівкових коштів задекларована суддею Басаєм. Сумісно суддя та члени його родини тримають більше 12 млн. грн. готівки.

basay7

Суддя Басай також є лідером серед суддів по кількості коштів на банківських рахунках. За даними електронної декларації Олега Вікторовича, на банківському рахунку його дружини знаходиться близько 17 млн.грн.

basay9

"Щодо нерухомого майна, то тут все доволі скромно – не маючи власного житла в Києві, проживає родина судді в квартирі матері Олега Вікторовича. Яка, втім, дуже передбачливо купила недешеву квартиру в столиці площею 95м2 буквально відразу після переведення її сина до Києва, при цьому сама мати судді Басая проживає та працює в Івано-Франківську", – відзначається у розслідуванні.

У той же час, не зважаючи на проживання в Івано-Франківську, мати судді Басая продовжує купувати нерухомість в столиці.

Так, в 2016 році, вона придбала будинок площею 104 м2 у передмісті Києва.

Не дивлячись на багатомільйонні доходи, дружина судді Басая не задекларувала великої кількості нерухомості, окрім квартири в Івано-Франківську, якою вона володіє разом з родиною, та квартири в Києві площею 33 м2, яку вона орендує для свого офісу.

Окрім значних коштів, суддя Олег Басай задекларував також і 2 годинника дорогої швейцарської фірми Ulysse Nardin.

Крім того, волонтери зазначають, що батько судді – Басай Віктор Давидович є доктором юридичних наук, у минулому суддя, а з 1992 року займається педагогічною діяльністю, в свій час очолюював юридичну кафедру Прикарпатського університету ім. Стефаника.

З 2010 року Віктор Давидович очолював Івано-Франківський філіал "Одеської юридичної академії".

9 грудня 2015 року батька судді Басая, Віктора Давидовича, затримують на отриманні хабара за закриття зимової сесії розміром 7500 гривень та 300 доларів.

basay10

Судовий розгляд цієї справи триває вже рік, за цей час її навіть встигли перекваліфікувати зі статті "хабарництво", за якою Віктору Давидовичу могло загрожувати до 5 років ув’язнення, на "шахрайство", в разі визнання батька судді винним за цією статтею на нього очікує всього лише штраф.