В другій частині інтерв'ю з "Апострофом" радник Володимира Зеленського з питань безпеки і оборони Іван Апаршин, розповів, чи можливо повернути Крим та Донбас військовим шляхом.

Апаршин зазначає, що на сьогоднішній день ситуація справді погіршилась.

"Якщо на початку війни в 2014 році ми не мали там такого потужного російського угрупування військ, то тепер воно вже там є. Протягом п’яти років на території Російської Федерації було відновлено угруповання військ яке було у групі радянських військ у Німеччині проти НАТО. Я навіть можу вам по номерах назвати: Калінінград – шоста армія, під Москвою; перша танкова дрезденська армія, далі 8-ма, 20-та, 48-ма, 9-та, 2-га армії. Це дзеркальне перенесення на територію Російської Федерації частин та з'єднань з групи радянських військ у Німеччині, а там було угрупування чисельністю у півтора мільйони. Такі з’єднання для парадів не створюються. Там є і ракетні комплекси "Іскандер", і авіація з радіусом дії вже до Львова. Російська Федерація готується до війни". 

Військовий радник Зеленського також відповів стосовно ядерного озброєння, чи потрібно його відновлювати:

"От сьогодні я б вже не радив цього робити. Добре, була б у нас ядерна зброя. Але хіба в 2014 році в Криму ми б її застосували? Ми можемо відновити ядерну зброю, я вірю, що у нас є такий потенціал, але як тільки ми почнемо цим займатись, ми отримаємо такі санкції, що у нас взагалі нічого не залишиться. Україна – це гарант виконання зобов’язань. На сьогоднішній день Україна чітко виконує зобов’язання про скорочення звичайних збройних сил в Європі. У нас війна, у нас є агресор, а Україна виконує всі зобов’язання, які ратифіковані Верховною Радою. Але якщо ми беремо на себе певні зобов’язання, то й від вас ми хочемо бачити такі ж партнерські відносини. Інакше я буду шукати інакші шляхи захисту своєї території. І я їх знайду. Але й територію я вам більше не віддам". 

Апрашин зазначає, що, цитуємо:

"Наші Збройні сили спроможні в повній мірі забезпечити нашу з вами безпеку. Але ви знаєте, що наші ресурси обмежені. Щодо повернення Криму та Донбасу. Якщо на сьогоднішній день Донбас – це перспектива на п’ять років, то територія Криму – це перспектива більш віддалена. Але я не бачу сьогодні можливості повернути наші території за рахунок військової операції. Я можу спланувати цю операцію. Я знаю людей, які спроможні її провести. Ми можемо виконати будь-які розрахунки аж до калібрів. Але я б не радив нікому взагалі розглядати можливість повернення наших територій військовим шляхом. Втрати будуть величезними. На сьогоднішній день це вже втрачений шанс 2014 року".