В штабі обраного президента України Володимира Зеленського заявили про доленосні зустрічі з чиновниками зі Сполучених Штатів, які позначаться на комунальних платіжках простих людей.

Про це йдеться в Telegram-каналі «Команда Зеленського».

«Радник новообраного Президента України, екс-міністр фінансів Олександр Данилюк зустрівся з міністром енергетики США Ріком Перрі. Переговори відбулися 2 травня в Брюсселі в рамках форуму ЄС-США з питань енергетичної безпеки. На зустрічі також були присутні: посол Сполучених Штатів Америки в Європейському Союзі Гордон Сондланд, представники Міністерства енергетики США, радник Володимира Зеленського Руслан Рябошапка, Надзвичайний і Повноважний посол України в Королівстві Бельгія, представник України при ЄС Микола Точицький. Сторони обговорили співпрацю в газовій сфері та ядерній енергетиці», – йдеться в повідомленні.

При цьому, стверджує Данилюк, результати зустрічі на собі відчують всі українці.


 
«Україні і Європі в цілому важлива роль Сполучених Штатів в диверсифікації поставок енергоресурсів. Це знижує політичні ризики і здешевлює енергоресурси для споживачів», – зазначив він.

Так, під час зустрічі обговорювалися інвестиції в український сектор видобутку природного газу та можливі шляхи постачання американського скрапленого газу та реформування ринку газу в Україні.

Окрім того, як зазначають довірені люди Зеленського, одним із перших кроків Володимира Зеленського на посаді глави держави буде підготовка до саміту Україна-ЄС.

Про це заявив член команди Зеленського, екс-міністр фінансів Олександр Данилюк на брифінгу в Брюсселі.

За словами радника новообраного Президента, це питання було обговорене під час зустрічей з європейськими колегами.

Також Данилюк додав, що в липні відбудеться конференція в Торонто, де буде обговорюватись, допомога країн-партнерів України у просуванні реформ. За словами радника, у цій події, ймовірно, візьме участь Зеленський.

Як зазначив ще один радник Зеленського, Руслан Рябошапка, на зустрічах з європейськими партнерами у Брюсселі обговорювалося і питання звільнення українських військовополонених моряків та всіх українців, які “перебувають в заручниках у російської сторони”.

"Це теж є одним із пріоритетів, у тому числі, на зовнішньополітичному напрямку разом із відновленням ефективної роботи в рамках нормандського формату і повернення наших полонених", – сказав Рябошапка.