Лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко зажадав від уряду ввести державні дотації на тваринництво, передає Корупція.Інфо

Популярне: Спіймали на гарячому! На місці злочину затримали ґвалтівника, який затягнув жертву в кущі. Що ж це діється?

Про це він заявив на брифінгу після засідання Погоджувальної ради.

"Все дуже просто: хочеш взяти в оренду один гектар землі – бери одну корову. Хочеш обробляти тисячу гектарів – постав тваринний комплекс на тисячу голів. Такий закон дозволить відродити тваринництво. Сьогодні в Україні – два мільйони корів – це менше, ніж після Гітлера. Тому потрібно вносити такі зміни в законодавство, щоб збільшити їх кількість ", – зазначив Ляшко.

За його словами, в Україні орендують тисячі гектарів землі, але при цьому в селах немає ніякої соціальної сфери.

"Більш того, у людей забирають сінокоси, щоб пасти корів, як в селі Листопадове Черкаської області. З такою політикою наші діти будуть на корів тільки в музеях дивитися", – підкреслив нардеп.

Ляшко вважає, що уряд повинен додатково стимулювати фермерів.

"В минулому році з України вивезли 40 млн тонн зерна, замість хліба і макаронів. А потім завозять з-за кордону локшину, яку вішають нам на вуха. Ми пропонуємо на кожну тонну вивезеного зерна ввести аграрно-сировинний збір – 3 євро з тонни. За рік вийде більше мільярда євро, який можна направити на дотації фермерам. Ми пропонуємо одному фермеру давати мінімум 5 тис. грн на рік за одну корову. Для порівняння, в ЄС одна корова в середньому отримує 2 євро в день ", – пояснив політик.

Крім того, він уточнив, що фракція Радикальна партія вимагає державного регулювання ціни на молоко.

"Сьогодні ціна на молоко 3,20 – 3,80 грн / літр. Хоча його собівартість 6 грн / літр. А минулого тижня взагалі прийняли рішення, щоб заводи не брали молоко у корів на вимогу директив ЄС. За те, що воно, нібито, неякісне. У мене питання до тих дурнів, які приймають ці рішення: а за що людям жити? Ми категорично проти такого рішення ", – резюмував Ляшко.