США запропонували Німеччині провести військові морські маневри біля берегів анексованого Росію Криму та пройти Керченською протокою. Проте, канцлер Німеччини Ангела Меркель не підтримала таку ідею.

Пропозицію відправити німецькі кораблі в Керченську протоку озвучив Меркель віце-президент США Майк Пенс в кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки у лютому, пише Bloomberg.

Прохід іноземних кораблів через вузький канал між окупованим Кримом і материковою частиною Росії мав продемонструвати президенту РФ Володимиру Путіну жорстку позицію Заходу. Зокрема, що міжнародне співтовариство не здасть Кремлю доступ до цих вод.

Меркель вислухала пропозицію США і сказала, що розгляне можливість проведення разових спільних маневрів ВМС Німеччини та Франції. Проте, згодом вона відмовилася.

Ангела Меркель у лютому не підтримала американську пропозицію організувати військово-морські маневри поблизу Криму з метою провокування російського президента Путіна,– пише видання.

Канцлерка послалася на позицію президента України Петра Порошенка, який сказав, що такі дії є недостатніми для вирішення проблеми, оскільки він домагається постійного доступу до Керченської протоки.

Згодом, влада Франції також відмовився направляти свої військові кораблі в Керченську протоку.

Чи буде Україна здійснювати прохід Керченською протокою? 

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що Україна планує ще один прохід військових кораблів   Україна планує новий прохід військових кораблів через Керченську протоку, – Турчинов через Керченську протоку. 

Такий прохід може відбутись вже невдовзі за участю представників ОБСЄ та міжнародних організацій. За його словами, для України це принципово. 

Інакше Росія фактично виконає своє завдання по захопленню Азовського моря, пред'явить світу самовизначені нові морські кордони в Чорному морі, де-факто легалізувавши окупацію Криму.

Що говорять у РФ щодо проходу кораблів в Азовське море?

У Росії пригрозили будь-якими способами, у тому числі й жорсткими, зупиняти усі судна, які на її думку незаконно проходитимуть Керченською протокою. 

Москва погрожує затримувати "порушників свого кордону в прямому ефірі"   Росія пригрозила Україні новими жорсткими затриманнями в Керченській протоці незалежно від національності.