Про це заявив Патріарх Варфоломій під час Літургії в патріаршому храмі св. Георгія на Фанарі, пише РІСУ.

«Існування розколу не є аргументом, щоб позбавляти весь народ зв'язків з церковною правдою і канонічністю, заперечуючи нашу відповідальність перед Богом і історією, а навпаки, скоріше, стимулом для пошуку рятівних і об'єднуючиш рішень», – сказав православний першоієрарх, передає Корупція.Інфо.

«Коли Церква-Мати шукає шляхи порятунку наших братів з України і Скоп'є (Македонія – ред), вона наповнює свій апостольський обов'язок. Наш борг і відповідальність – привести ці народи назад до церковної правди і канонічного порядку. Тому те, що робить Вселенський Патріархат, він робить для блага цілого світу і пропонує всім народам без винятку. У цьому контексті існує і міжхристиянський діалог, який діє «в любові і правді», – підкреслив Вселенський Патріарх.Нагадаємо, що до Вселенського Патріарха звернулися представники української влади та Церков з проханням надати Томос про автокефалію УПЦ. Патріарх Філарет і Президент сподіваються, що українське питання Костянтинополь вирішить позитивно до святкування 1030-річчя хрещення Русі-України.


Популярне: Нововведення від Нацбанку: українці більше не зможуть вільно користуватися зарплатними картками

30 травня Константинопольський Патріархат прийняв до уваги звернення прем'єра Македонії Зорана Заева з проханням вирішити долю Македонської Церкви. На думку експертів, Патріарх Варфоломій швидше за все разом з українським розглядатиме ще і македонський питання.