Бюро УГКЦ з питань екології закликає не приносити штучних квітів на кладовища перед великодніми святами.

Пластикові вінки та декорування не мають жодної богословської символіки, а сама традиція поширилася у радянські часи. Бюро УГКЦ нагадує, що ці вироби починають шкодити довкіллю вже на етапі виготовлення сировини, адже для цього використовують нафтопродукти.

«В часі великодніх свят ми приходимо до могил наших рідних, щоб помолитися, прибрати гроби, а також стараємося зробити так, щоб вони були красиві.

Але душі наших померлих не потребують матеріальних нагород, церква просить під час великодні свят іти на цвинтар з відкритим серцем та живими квітами», – заявив архієписком і митрополит Володимир Війтишин.

Популярне: На Вінничині тіло 3-річної дівчинки 2 дні лежало в хаті, бо люди відмовлялись везти її на експертизу

Нещодавно влада Дніпра вирішила ускладнити городянам відвідування кладовищ.

Як стало відомо, з початку 2018 року на території кладовищ міста буде заборонено встановлення столів і огорож.

Крім того, буде заборонений і продаж штучних квітів і вінків.

Ми не хочемо збільшувати території кладовищ. Крім того, установка огорож заважає проходити до деяких могил, косити траву і обрізати дерева. Вже встановлені огорожі, і столи не будуть демонтовані. Відтепер облаштовувати на кладовищах можна тільки лавки, – пояснили в мерії.

Також заборона на пластикові квіти пов’язана з дорожнечею і проблемою вивезення таких відходів. Як поскаржився чиновник, тільки з одного кладовища Дніпра за минулий рік вивезли 45 тонн вінків.

Крім того, цим же документом передбачається «приховування продажу» будь-якої ритуальної символіки, так як «зараз такі товари відкрито реалізують на вулицях міста».