Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомила про різке зростання стійкості мікробів до антибіотиків

Уже в найближчому майбутньому це загрожує появою нових і поверненням старих невиліковних інфекцій, до яких людство встигло звикнути і вважає їх безпечними.


«Доповідь, заснований на епідеміологічного нагляду в країнах з низьким і високим рівнем доходів, викликав шок навіть у бувалих фахівців. Рівень стійкості ряду інфекцій до антимікробних препаратів експерти назвали “вкрай високим”. По ряду позицій він доходить до 72%. Однак уже є випадки, коли стійкість досягла позначки в 100%», – говориться в звіті ВООЗ.

Крім того, вчені ВООЗ з’ясували, що вже з’явилися збудники хвороб, на які не діє жоден існуючий препарат.

Як приклад називається бактерія клебсієлла (Klebsiella pneumoniae), від якої нещодавно померла американка. Як з’ясувалося, насправді смертей від цієї бактерії може бути більше, але статистика їх не враховує.

Збільшений рівень резистентності до антибіотиків спостерігається і у такої поширеної бактерії, як синьогнійна паличка (Pseudomonas aeruginosa).

Ще в 2014 році на Міжнародному економічному форумі в Давосі були оприлюднені результати дослідження, згідно з яким при поточній швидкості росту антимікробної резистентності до 2050 року від інфекцій, викликаних стійкими мікроорганізмами, щорічно будуть гинути 10 мільйонів чоловік. Це більше, ніж від раку.

У ВООЗ є плани прискорити розробку нових різновидів антибіотиків, проте це надзвичайно складний і витратний процес, який може не встигнути за насувається загрозою повернення невиліковних інфекцій.

Популярне: "Чим більше комбайнів, тим вищою буде зарплата та пенсія": Ляшко зробив нову гучну заяву

Крім того, нещодавно група американських мікробіологів змогла розібратися, чому бактерії отримують стійкість до антибіотиків: це відбувається в процесі генетичної трансформації, коли клітина поглинає вільні ланцюжки ДНК із зовнішнього середовища і вбудовує їх у власний геном.


Так, в Китаї почастішали випадки зараження стійкою до дії антибіотиків гонореєю, яка не піддається лікуванню традиційною комбінацією цефтриаксона і азитроміцину.