Внесений законопроект, метою якого є «обмеження впливу викладки тютюнових виробів в місцях їх продажу на дітей і осіб, які не курять», розповідає Корупція.інфо

Пропонується регулювати вид вітрин і викладення сигарет (мова йде про висвітлення, тлі та кольорі). Так, законопроектом пропонується заборонити відкриту викладку тютюнових виробів у всіх місцях торгівлі, а для магазинів чи кіосків, значна частина товарообороту яких формується за рахунок тютюнових виробів – надати їм можливість переобладнуватися в спеціалізоване місце торгівлі. Таких в Україні, за даними депутата, зараз Більше 70 ТИСЯЧ.

Тютюнові вироби повинні бути розміщені таким чином, щоб залишатися невидимими для громадськості за межами місць торгівлі, в тому числі і спеціалізованих, доступ до яких буде заборонений особам, які не досягли 18 років.

У своєму законопроекті його ініціатор спирається на досвід Великобританії. І пропонує перехідний період для його реалізації. Великі торгові точки повинні здійснити необхідні зміни за один рік, в той час як малому і середньому бізнесу на це дається до 3 років.

«Переобладнання точок продажу може бути досить дорогим. У зв'язку з цим власникам малого і середнього бізнесу зазвичай потрібно більше часу на пристосування до нового регулювання і можливості планування свого бізнесу заздалегідь», – зазначає нардеп.

Також пропонується підвищити вартість ліцензії на торгівлю тютюновими виробами для спеціалізованих торгових точок. Вартість такої ліцензії в 3 рази буде перевищувати вартість звичайної ліцензії на торгівлю тютюновими виробами. Порушення вимог, встановлених законом про спеціалізованих торговельних точках, тягне анулювання відповідної ліцензії.

Крім цього, пропонується збільшити штрафи за куріння в громадських місцях, зберігши при цьому діапазон можливого штрафу для забезпечення принципу індивідуальності покарання.