Уже в жовтні поточного року ціна на газ в Україні може вирости до 8,5 тис. гривень зa 1 тис. кубометрів. І це без урахування ПДВ, передає Корупція.Інфо
За словами фахівців, природний газ займає близько 60 відсотків від вартості в тарифах на опалення і гарячу воду. А це значить, що за фактом подорожчання газу на 73%, платіжки за тепло і гарячу воду зростуть приблизно на 43%.
Так, наприклад, якщо за опалення ви зараз платите 1 тис. гривень на місяць, то вже з жовтня місяця Вам доведеться "викласти" зі свого гаманця близько 1,43 тис. гривень.
Тим часом вартість газу для промисловості і бізнесу продовжує рости. НАК «Нафтогаз України» з 1 червня 2018 у черговий раз підвищив ціну на газ, що відпускається промисловим споживачам на умовах передоплати. Ціна виросла на 8,9 відсотка, або 810 гривень, в порівнянні з квітнем – до 9 952,8 гривні за тисячу кубометрів. Зазначена ціна актуальна для споживачів, які закуповують газ по передоплаті в розмірі понад 50 тисяч кубометрів на місяць за умови відсутності боргів перед компанією. Така ж ціна діє і для стовідсоткових «дочок» «Нафтогазу». Для інших покупців ціна в червні зросла на 8,5 відсотка (на 852 гривні) – до 10 893,6 гривні за тисячу кубометрів.
У ситуації, що склалася виникає багато питань, на які ми попросили відповісти фахівців.
«Чергове подорожчання газу для промисловості безумовно відіб'ється на цінах товарів і послуг. У собівартості будь-якого товару закладена паливна складова. Найбільш уразливими в цьому випадку є підприємства хімічної галузі, адже до 60 відсотків у собівартості їхньої продукції становить газ. Також постраждає виробництво будматеріалів, зокрема цементу (газ становить 40 відсотків собівартості) і металургія (від 12 до 15 відсотків собівартості) », – розповів« ФАКТАМ »енергетичний експерт Центру світової економіки і міжнародних відносин Валентин Землянський.
На думку експертів, подорожчання газу для наседанія вже найближчим часом уникнути навряд чи вдасться. Але поки не ясно, на скільки саме подорожчає блакитне паливо.
Нагадаємо, підвищення тарифів на газ для населення до цін промислового рівня, залишається серед головних вимог МВФ.