В Україні від 1 листопада на 23,5% зросли ціни на газ для населення – до 8550 грн за тисячу кубометрів. Водночас ті, хто отримує субсидії, зростання тарифів узагалі не відчують.

Про це запевняють у Міністерстві соціальної політики.

"Субсидія залежить від двох факторів – від розміру тарифу та від доходів громадян. Якщо доходи громадян не змінюються, а тариф зростає, то сума коштів, яку людина сплачує за опалення, не змінюється, а зростання тарифу компенсується збільшенням субсидії. Тобто сума, яку сплачує держава за людину, зростає у мірі зростання тарифів, а для людини залишається без змін. Відтак, отримувачі субсидій не відчують коливань ціни на газ, оскільки їхня частка оплати залишиться незмінною", – уточнили в Мінсоцполітики.

Варто нагадати, що через зростання ціни на газ також приблизно на 16% може здорожчати опалення.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Вирівнювання ціни газу для населення й промисловості – одна з головних умов відновлення співпраці з МВФ. Тому нинішнє подорожчання не останнє. Від 1 травня 2019 року вартість газу зросте до 9851,66 гривні, а від 1 січня 2020-го зрівняється з ринковою – 12313,85 гривні.

Україна не може отримати від МВФ черговий транш кредиту вже майже півтора року – через те, що не втілила всі необхідні реформи, не ухвалила нові закони. Зокрема, була вимога щодо створення Антикорупційного суду – її виконали. Також узгодили болісне питання про підвищення вартості газу для населення. Тепер справа – за ухваленням держбюджету на 2019 рік.