З 1 жовтня НАК «Нафтогаз» підвищить розцінки на газ для промислових споживачів, що вплине на ціни на товари для українців

Так, компанія підвищить ціни для тих, хто закуповує менше 50 тис. кубометрів – на 9,4% (до 14 586 грн. / Тис. Куб.), понад 50 тисяч – на 9,7% (13 438,8 грн. / тис. куб .).

Причиною зростання цін на газ в компанії називають зростання газовихкотирувань на європейських хабах і девальвація гривні. Аналогічні аргументи НАК «Нафтогаз» використовувала і раніше, постійно підвищуючи свої цінники.

По всьому видно, що провал курсу гривні в даному випадку не є домінуючим фактором: нацвалюта за літо подешевшала лише на 8%, в той час як імпортний газ подорожчав майже вполовину – з $ 263,5 до $ 309,1 за тис. куб.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Ключовим фактором вважається збільшення вартості блакитного палива на світовому ринку, і він продовжить домінувати. Оскільки ціни на природний газ прив’язані до зростання цін на нафту (25 вересня додала ще 0,84%, і закріпилася на $ 81,85 / бар.), і з невеликим запізненням підтягуються слідом за нею.

Ще одна причина зростаючої вартості газу – це вимоги Міжнародного валютного фонду, який вимагав підтягнути українську ціну до світової для всіх споживачів – промислових і роздрібних.

Спочатку бізнес зносив безпереривне підвищення цін, але останнім часом все частіше користується послугами конкурентів «Нафтогазу» – приватних трейдерів, які стали поставляти газ трохи дешевше, виграючи конкуренцію у НАКу. Проте в цьому випадку ціни теж ростуть, хоч і повільніше. Тому невблаганно дорожчає і кінцева продукція компаній.

Найсильніше від підвищення цін на газ постраждає хімічна промисловість і в меншій мірі металургія. Щоб вирватися з цього порочного кола багато виробництв вклалися в нове обладнання і перейшли на альтернативні джерела палива. А ті, кому це не по плечу, розгортають нову кампанію з підвищення цін на свою продукцію.

Генеральний директор об’єднання «Укрхлібпром» Олександр Васильченко запевнив, що нові ціни на газ позначаться на вартості хліба. Нові розцінки на сировину і енергію виллються в 10% подорожчання цього продукту. Прорахунки зараз ведуть і багато інших виробників. Так що можна не сумніватися в новому витку зростання цін на майже всі основні товари, і в черговому зростанні індексу інфляції.