В Україні в травні блакитне паливо подорожчає на 15%, а в завершенні року – ще на 25%.

Відповідні нововведення раніше було встановлено в розпорядженні Кабміну. Таким чином, в травні блакитне паливо подорожчає з 8,55 до 9,85 грн / куб. До закінчення 2019 року, в разі якщо ринкова вартість не зміниться, вартість складе більше 12 грн.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Відзначимо, в “Нафтогазі” стверджують, то що з будь-якого кубометра 5,9 грн дають до держбюджету. Подібним способом, 75% сплачених за блакитне паливо грошей повернуться в муніципальну казну у вигляді дивідендів (75% доходи), ренти, ПДВ, податку на прибуток. У Кабміні роблять пропозицію брати до держбюджету 90% доходу, в той час як в самому “Нафтогазі” нарікають: коштів на формування газовидобутку ніяк не залишається, і роблять пропозицію зменшити відрахування з доходу аж до 30%.

Кабмін буде встановлювати вартість аж до 2020 року. По суті указ “Про ринок газу” вже встановлено, і жителі зобов’язані купувати блакитне паливо згідно з тими ж розцінками, що і індустрія. У цей період це приблизно 10,6 грн / куб. Однак для того щоб для українців “вільні тарифи” ніяк не стали суворим ударом, влада власним розпорядженням зобов’язує “Нафтогаз” реалізувати газ за певним тарифом. А в разі якщо газу власного видобутку недостатньо, завозити його для жителів, ніяк не зраджуючи вартість.