З 1 квітня 2019 ціна на газ для населення становить 8,38 грн за кубометр замість 8,55 грн

Кабінет Міністрів України погодив НАК «Нафтогаз України» зниження ціни на газ для населення вже з квітня 2019 року.  Відповідне рішення чиновники прийняли на своєму засіданні 3 квітня 2019 року.

Як відзначили в уряді, в разі, якщо кон'юнктура газового ринку демонструє зниження цін на газ для промисловості, «Нафтогаз» зобов'язаний продавати газ для населення за ціною, яка визначається як середньоарифметична ціна газу, по якій державна компанія пропонує газ промисловим споживачам за умови попередньої оплати.

Якщо ж ціна для промисловості зростає, «Нафтогаз» повинен продавати газ для населення за ціною, встановленою Урядом України.

Згідно з прогнозами Міністерства енергетики та вугільної промисловості, тенденція до зниження цін на газ буде спостерігатися в Україні до кінця 2019 року.

Це і дає підстави уряду для зниження ціни на газ для населення.

У «Нафтогазі» вже повідомили, що розпорядження Кабміну виконали. Так, НАК «Нафтогаз України» ще з 1 квітня 2019 року знизив ціну на газ для населення з 8,55 грн за кубометр до 8,38 грн за куб., Тобто на 17 копійок за кубометр.

«Ми вже виконали сьогоднішнє доручення прем'єр-міністра і з 1 квітня продаємо газ населенню за ціною нижче 8,55 грн», – йдеться в повідомленні прес-служби НАК «Нафтогаз».

У той же час, промислові споживачі «Нафтогазу» будуть купувати газ на умовах передоплати, за ціною 5990 грн / тис.куб.м.

У компанії стверджують, що їм вдалося знизити ціну на газ за рахунок зниження власної маржі.