Про Львівський державний онкологічний центр ходять легенди. ЗМІ пишуть, що хворі платять 200 грн за день за перебування в онкоцентрі, а операція обходиться не менше як у 10 тис. грн.. Що з цього правда, а що ні, ми розпитали у пацієнтів.

Безкоштовні ліки в онколікарні не видають. Список препаратів, які виписує медик перед операцією хворі купують самотужки. Такі ліки можуть коштувати від 600 до 1500 гривень. В лікарні діє мережа аптек. Тут теж можна придбати препарат, що правда за вищою ціною.

За операцію лікарі самі встановлюють «таксу» . Вартість операції залежить від бажань лікаря та складності процесу. Приміром простими вважаються операції на горло, складними – гінекологічні. Лікарі Львівського державного онкологічного центру, кажуть пацієнти, беруть за просту операцію 2, 5 тис грн., складна ж може коштувати від 8 до 15 тисяч грн.. Плюс потрібно заплатити допоміжному хірургові. За просту операцію,  наприклад, 700 грн. В цю суму звісно не входить наркоз. Укол наркозу та нагляд лікаря – анестезіолога обходиться у 700 грн. Як передати таку суму? Дуже просто – в кабінеті, в руки лікарю. Якщо коштів на лікування в тебе не вистачає, то лікар порадить набратися «фінансового та морального благополуччя» та прийти через місяць. Якщо грошей і через місяць забракне, то полежиш у лікарні і поїдеш додому. Без жодної медичної допомоги. Безкоштовно операції в Львівському державному онкологічному центрі не роблять.Хіміотерапію, за словами пацієнтів, роблять практично безкоштовно. Вона входить у вартість операції.

Невідомих цін у лікарні немає. Якщо виникають сумніви скільки давати «на руки», то завжди можна запитати ціни у медсестер.

Одні хворі кажуть, у Львівському державному онкологічному центрі хороші спеціалісти. Вони не одне життя врятували. Тому люди пропонують платити таку ж суму по чеку. Тоді і зарплатня буде білою і держава зароблятиме.

Медсестра онкоцентру Ольга каже, що не заперечує, що часто пацієнти віддячують за роботу солодощами. Люди самі навчили медперсонал брати хабарі. Зроблять хворому крапельницю і людина пхає у кишеню шоколадку. Ольга запевняє, що люди думають, що за винагороду крапельниці ставитимуть краще. Насправді це не так. Вона лікує всіх однаково, з винагородою чи без.

Автор: Галина Якушко