Боротьба з Росією, на думку президентських PR-щиків, повинна бути основною тезою публічних виступів Петра Порошенка. А ось в непублічному просторі президент не лише не відмовляється від своїх російських активів, але і старанно виконує замовлення путінського режиму, передає Корупція.Інфо

«Кримський міст, по якому будуть тікати росіяни», – говорив президент України. Але виявилося, що міст був побудований за участю самого Петра Порошенка. Ця сенсаційна новина облетіла російські ЗМІ. Писали, що, наприклад, самоскиди працюють на акумуляторах «Іста», які випускаються на заводі, що належить Петру Порошенку.

Популярне: "Перепрошую, але глибоко в душі я…": Помилка Парубія спровокувала істерику у Верховній Раді

Акумулятори «Іста» випускають українські заводи «Іста-центр» і «Енергоавтоматика». Останній виробляє танкові акумулятори для нашої армії, але одночасно торгує з Росією. Цю сенсаційну правду журналісти відкрили, отримавши доступ до митної базі даних.

З 2015 року і до кінця 2017-го «Іста-центр» здійснила, як мінімум, 50 поставок в Ростов-на-Дону. Це тисячі акумуляторів для російського автопрому. Але ще більше своєї продукції на російський Тольятті відправив завод «Енергоавтоматика» – 117 задекларованих вантажів.

Війна? Санкції? Бізнес!

У чому ж секрет успіху і безкарності цих заводів? Заводи «Іста-центр» і «Енергоавтоматика» входять до групи компаній «Укрпромінвест», кінцевим бенефіціарним власником якої є Петро Порошенко. Він після початку президентської кар’єри свій акумуляторний бізнес фактично переписав на людину з російським паспортом – Потапова Віктора Олексійовича.

При цьому керівником акумуляторного бізнесу президента є один з його найближчих партнерів, екс-депутат Олег Зімін, на даний момент дуже непублічна особа. Він очолює Раду директорів корпорації «Іста».

Як влаштований україно-російський президентський бізнес

Судячи з митної бази, «Енергоавтоматика» безпосередньо здійснює постачання акумуляторів на найвідоміший російський автомобільний завод «АвтоВАЗ». Там українськими акумулятори заряджають модифікації автомобіля Лада під назвою Largus. Виробництво цих автомобілів особисто освятив в 2012 році Володимир Путін. Крім того, українські акумулятори купує російське представництво Renault, яке збирає свої автомобілі на тому самому «Автовазі».

Починаючи з 2015 року, президентський «Іста-центр» постачає акумулятори трьом російським компаніям, які знаходяться в Ростові-на-Дону за однією адресою. Купити українські акумулятори у цих російських компаній можуть і підприємства, і звичайні автолюбителі.

З Адміністрації президента відповіді на офіційний запит журналістів з проханням пояснити ситуацію поки не прийшло. Але віце-президент корпорації «Іста» Марія Меркова, незважаючи на факти з митниці, категорично заперечує які-небудь зв’язки «Іста» з Росією.

Насправді, в період з 2015-го до кінця 2017 року завод «Іста-центр» поставив російським компаніям акумуляторів задекларованої митної вартості на 50 мільйонів гривень, а «Енергоавтоматика» отримала від «Автовазу» аж 120 мільйонів. І ніякі санкції не можуть зупинити президентський бізнес.

Програма «Гроші» за 4 червня 2018 року на телеканалі «1+1»