Представники робочих груп Тристоронньої контактної групи в Мінську напередодні домовилися про обмін полонених. Про це розповів представник української групи з політичних питань Роман Безсмертний сьогодні на брифінгу.

Відтак, сторони домовилися про початок процедури обміну військовополоненими, незаконно затриманими, засудженими в співвідношенні 208 на 69.

"Українська сторона вчора була готова почати цю процедуру і запропонувала відповідну кількість, і ми могли б навіть сьогодні провести цей обмін. Це було підтримано навіть представниками з ОРДО і ОРЛО, але на це заперечив Кремль, представники Москви", – сказав він.

Тому в підсумку було вирішено провести процедуру "правової чистки", яка займе по кожному полоненому від декількох днів до декількох місяців.

"Але ця процедура запущена", – додав Безсмертний. Він нагадав, що досягнута домовленість про те, що з 00:01 21 липня розпочнеться безстрокове перемир'я.

Представник української групи наголосив, що вперше в заяві зазначено про заборону відкривати вогонь сторонами.

"Передбачена відповідальність осіб за відкриття вогню, а також передбачена публічна заява сторін про припинення вогню – тобто, сторони публічно беруть на себе зобов'язання не вести вогонь протягом невизначеного часу. Наша позиція така , що цей період повинен бути максимальним, а може, і назавжди", – повідомив він.

Безсмертний уточнив, що "правова чистка" означає визначення по кожному зі списку на обмін, в якому статусі він знаходиться – під слідством, засуджений, який відбув термін покарання і т.д.

Зазначимо, сьогодні новий склад Європейського парламенту проголосував за резолюцію, де прописана вимога звільнити українських полонених моряків та повернути Україні захоплені кораблі, а також негайно відпустити українських політв'язнів.

Напередодні також стало відомо, що в Мінську домовилися про безстрокове "хлібне" перемир'я на Донбасі.