Війна на Донбасі сприяє тому, що у Київського патріархату зростає число прихильників

Таку думку висловив глава Київського патріархату Філарет.


Він додав, що Московський патріархат не має ніякої власності в Україні. За словами Філарета, люди бачать, кого захищає Київський патріархат, і те, що Московський стоїть на боці агресора.

«По-перше, наша мета – це зростання, збільшення Київського патріархату. І в цьому нам допомагає сам Господь. Яким чином? Допустив війну. І ця війна сприяє зростанню Київського патріархату. Яким чином? Люди бачать, хто захищає українську державу, українську землю: Київський патріархат або Московський. Захищає Київський, а Московський захищає агресора. Тому що називає цю війну громадянську, а не агресивною війною», – стверджує Філарет.

Він додав, що саме через війну українці виходять зі складу Московського патріархату і приєднуються до Київського.

«Хоча всьому світу відомо, що на Донбасі і танки російські, і ракети, які масово знищують населення, і близько 50 тисяч військових. Хіба це не свідчить про участь Росії в цій війні? І весь світ це знає. А Московський патріархат в Україні говорить, що тут Росія ні при чому. І люди це бачать, і тому виходять зі складу цього патріархату і приєднуються до Київського патріархату», – розповідає Філарет.

 

Популярне: Задерла спідницю та просила взяти аналізи”: В Одесі слідчий поліції влаштувала п’яну ДТП

Також Патріарх розповів про захоплення Києво-Печерської Лаври. За словами Філарета, майно УПЦ МП належить не церквам, а громадам. Також Патріарх зазначив, що ніякого насильства після визнання єдиної української православної церкви не буде, і майно УПЦ МП захоплювати ніхто не має наміру.

Філарет підкреслив, що «захоплювати Лавру» ніхто не піде – повідомлення про це він назвав провокацією.

Храми і майно належать громадам, парафіям, які входять у структуру патріархату. І у громад є право вільно перейти в інший патріархат і майно теж переходить разом з ними.