Щодо планів Порошенка на другий президентський термін – наскільки мені відомо, рішення вже прийняте.

Про це заявив заступник міністра з питань ТОТ Георгій Тука в ефірі програми на одному з телеканалів.

Глядач програми запитав: оскільки Георгій Тука входить до команди Президента, то чи відомо йому про наміри Петра Порошенка щодо найближчих виборів?

Заступник міністра з питань ТОТ підкреслив: помилковою є думка, що він входить до команди Президента України Петра Порошенка.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

«Я з повагою ставлюся до Президента, але не був ніколи ні членом команди БПП, ані ще якимось чином залучений до його діяльності. Моїм керівником є Прем’єр-міністр Володимир Гройсман», – відреагував на запитання глядача Георгій Тука.

Що ж до планів Порошенка на другий президентський термін, то на думку заступника міністра, рішення вже прийняте.

«Чи балотуватиметься Петро Порошенко в президенти? – Так! Наскільки мені відомо, рішення вже прийняте. Я не знаю, чи було це заявлено офіційно, але особисто в мене сумніві щодо цього немає», – заявив Георгій Тука. 

В той же час, стало відомо у який спосіб влада намагається заручитись підтримкою мерів перед майбутніми виборами. 

Про це це розповів глава аналітичного центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов.

«Як примусити міських голів до зразкової політичної поведінки, щоб вони поклали все на вівтар перемоги нинішнього Президента? Звісно, «підвісити на гачок» кримінальних справ і проблемних політичних ситуацій», – заявив політолог.

Експерт запевнив, що цей процес повинен був тривати до президентських виборів. Зазначає: навіть критично налаштовані до Геннадія Кернеса соціологи визнають, що він як очільник міста користується найбільшою підтримкою.

«На останніх місцевих виборах 2015 року, коли Кернес був обраний мером Харкова від Партії «Відродження», він отримав 65,8% голосів харків’ян. Нині, через три роки, рівень його підтримки сягає 70%. Відповідно, для влади, рейтинг якої падає до показника жирності дешевого кефіру, дуже важливо заручитися підтримкою міських голів», – вважає Андрій Золотарьов.

На його думку, незалежність судової влади сьогодні в Україні є поняттям дуже умовним. Мовляв, у нас досі мають вагу «телефонне право» і політичний тиск.