3badc256851f11a81f280d13e332e4c61452087891

Нова Стратегія національної безпеки Росії, підписана президентом країни Володимиром Путіним 31 грудня 2015 року, переповнена саморекламою керівництва Російської Федерації та порожніми лозунгами, однак загроза для України у ній цілком реальна.

Відповідну думку у соцмережі висловив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов, передає Корупція.Інфо.

«Головний безпековий документ Росії переповнений пустопорожніми гаслами та саморекламою величі РФ та її керівництва. Під час ознайомлення зі Стратегією, складається враження, що її готували не фахівці безпекового сектору, а журналісти російського «Лайфньюз» після отримання тринадцятої зарплатні», – зазначив Турчинов.

За словами політика, вперше з часів СРСР у Стратегії нацбезпеки країни визначено головного ворог. Цим ворогом стали США, що «протидіють самостійній зовнішній та внутрішній політиці РФ, прагнучи зберегти своє домінування в світі». Статус «ворога» отримало також НАТО, «розширення якого, наближення його військової інфраструктури до російських кордонів, створюють загрозу національній безпеці».

Щодо головних друзів Росії, визначених Стратегією, то ними стали Китай та Індія. Однак, як пише Турчинов, вони навряд чи підтримають РФ у її терористичних провокаціях та військових злочинах.

«Не забули в цьому документі і про Україну. За версією Кремля, в Україні відбувся «антиконституційний державний переворот». При цьому Захід та США створили «військовий конфлікт на сході України». Це, в свою чергу, відповідно до документу, створює загрозу для РФ у зв'язку із великою довжиною російсько-українського кордону», – написав секретар РНБО.

Крім того, у Стратегії також вказано головне досягнення Росії, а саме розвиток духовності. У документі йдеться про відродження традиційних російських духовно-моральних цінностей, формування у підростаючого покоління достойного відношення до російської історії, консолідацію громадянського суспільства навколо загальних цінностей та патріотизму.

«Для протидії загрозам нацбезпеці, РФ сконцентрує зусилля на укріпленні внутрішнього єднання російського суспільства», – вказано у Стратегії.

Підсумовуючи свою думку, Турчинов зазначив, що, незважаючи на те, що документ «порожній», російська загроза для України зовсім не порожня. Він наголосив, що протидія агресії РФ для українців залишається головним пріоритетом безпеки держави.