Спікер українського парламенту Олександр Турчинов розповів про зустріч з колишнім президентом Віктором Януковичем, яка відбулася 18-го лютого поточного року.

"Мені подзвонив Арсеній Яценюк — попросив повернутися до парламенту. Знову всі зібралися в кабінеті Рибака. Були присутні майже всі керівники ПР — Рибак, Єфремов, Новінський, Шуфрич. Уже пройшла інформація про перші жертви, всі розуміли, що цим, на жаль, не обмежиться і мене почали переконувати зустрітися з Януковичем… Говорили, я повинен домовитися про закінчення протистояння",– пояснив Турчинов.

Відтак політик погодився на зустріч. "Регіонал" Новинський зателефонував в Адміністрацію президента і сказав, що там Турчинова будуть чекати. Через бої і блокади в центрі Києва йти в АП довелося пішки.

"Я зайшов до Януковича. Він, в буквальному сенсі цього слова, бігав по кабінету — круги намотував. Він був в істериці, кричав: "Я вас всіх знищу! Всіх — закопаю! Ви не втечете за кордон, не сподівайтеся, я вже дав команду перекрити кордони! Вам всім кінець, вас всіх скінчать!". Кожне слово — через мат, але мати я повторювати не буду",– повідомив Турчинов.

На його думку, поведінка екс-президент була неадекватною. Так тривало близько 5-и хвилин.

"Потім кажу: "Віктор Федорович, будемо вважати, що я злякався. Може, тепер поговоримо?". Я сказав це абсолютно спокійним голосом і на нього це подіяло, він весь якось обм'як, опустився в крісло. "Давайте, — кажу, — знаходити якийсь формат, щоб все-таки без нових кривавих жертв обійтися… Пропоную наступне: ваші припиняють стрілянину, а ми відходимо назад на Майдан",– розповів Турчинов.

Після того, як політики домовилися про припинення вогню і відступ, Олександр Валентинович повернувся у Верховну Раду. Водночас активісти на Майдані почали відступ, а "Беркут" перейшов до ще активніших наступальних дій.

"Прориваюсь в кабінет до Рибака. "Це, — кажу, — скотство! Ви підло себе ведете. Ми щойно з Януковичем домовилися і ми свої зобов'язання виконуємо, тоді як "Беркут" діє рівно навпаки. Негайно набирайте Януковича". Рибак щось залепетав, почав йому дзвонити. Янукович не брав трубку. Тоді набрали Клюєва. Я розповів йому про свою зустріч з Януковичем. "Ми домовилися про припинення вогню, а ви, замість цього, почали активну фазу наступу", — кажу йому. На що Клюєв відповідає: "Ну, так що ж, це — війна, на війні всі засоби хороші",– завершив свою розповідь Турчинов.

 

Читай найсвіжіші новини про Львів