Колишній секретар РНБО розповів, якими силами розпоряджається агресор для можливого вторгнення в Україну.

Росія продовжує нарощувати війська біля українського кордону і на сьогоднішній день вона може використовувати для наступу на Україну понад 200 тисяч солдатів, танки і авіацію. І ця загроза реальна.

Про це заявив в інтерв'ю LB.ua колишній секретар РНБО Олександр Турчинов.

Він нагадав, що лише на окупованих територіях Донбасу знаходиться 37 тисяч бойовиків і в Криму 33 тисячі військових РФ. Однак головна ударна сила розміщена вздовж українського кордону і їй достатньо доби для вторгнення в Україну.

"Зі Сходу нам загрожує 8-я армія, в резерві якої знаходиться 49-я і 58-я армії Південного військового округу, з Півночі нависає – 20-я і 1-а танкова армії Західного округу. До цього потенціалу треба додати ще дві армії повітряно-космічних сил, які готові забезпечувати наступ з повітря і розміщені вздовж нашого кордону 6 ракетних бригад. Врезультаті, проти нас без додаткових резервів в будь-який момент може бути використана угруповання військ, чисельність якої значно перевищує 200 тисяч. Їм навіть розгортатися не потрібно. Вистачить лише доби, щоб почати наступальну операцію. Це колосальна загроза і проблема ", – розповів Турчинов.

Українці та експерти критично сприйняли цю заяву, зазначаючи, що цим вже лякають з початку конфлікту на Сході. Як зазначається Росія не зважиться на такі радикальні кроки, оскільки це автоматично поставить на ній хрест. А реальні військові експерти додають – вторгення не буде.

Також, екс-секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов повідомив, що крилаті ракети «Нептун» здатні за кілька хвилин зруйнувати Керченський міст.

“Наші крилаті ракети зможуть знищувати військові кораблі РФ будь-якого класу не тільки в Чорному та Азовському морі, але і в портах їх базування, при необхідності".

За його словами, у 2014, на момент початку війни на Донбасі, ЗСУ не мали на озброєнні жодної крилатої ракети. Ті ракети, що дісталися у спадок від СРСР, ще тоді віддали росіянам, коли відмовлялися від ядерної зброї. Тож український універсальний мобільний комплекс крилатих ракет створювали з нуля.

Робота над новітнім озброєнням, на думку Турчинова, "робить нас сильними і змушує зважати на наші інтереси".

Окрім того, Олександр Турчинов заявив, що державний концерн "Укроборонпром" потрібно реформувати, а не ліквідувати.

"Його треба реформувати. Той статус, в якому він зараз перебуває, суперечить здоровому глузду. Чи не провівши системних реформ, не можна відкрити оборонні підприємства для зовнішнього інвестування", – сказав Турчинов.