Чисельність населення України до 2050 року залишить менш як 36 з половиою мільйона чоловік.

З них 28,5 мільйона буде проживати в містах, що складе близько 78% всього населення. Зараз же кількість міського та сільського населення становить 69% на 31%. У 2050 році в Україні буде тільки 3 міста-мільйонника.

В Україні щорічно від наркоманії, алкоголізму та пов’язаних з ними захворювань помирають близько 120 тисяч українців. Загальна ж кількість наркозалежних в країні досягла позначки в мільйон, а проблеми зі спиртним мають ще більше людей. 

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

За його інформацією, зазначені цифри щороку зростають на 10-15%. “Тобто від цієї напасті ми втрачаємо на кілька порядків більше українців, ніж на полі бою”, – підкреслив він.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

У цьому контексті Турчинов нагадав про проблеми з народжуваністю і старінням нації. “Кількість українців щорічно скорочується катастрофічними темпами і все це в підсумку становить реальну загрозу національній безпеці нашої держави”, – заявив він. У зв’язку з цим він закликав профільні відомства об’єднати зусилля.

З огляду на це, він запропонував провести спільну з Міністерством охорони здоров’я, МВС та іншими силовиками нараду, на яку можна було б запросити представників релігійних і громадських організацій. Метою Турчинов бачить напрацювання спільної стратегії протидії небезпеки, яка загрожує українцям. “Тільки об’єднавши зусилля державних інститутів і громадянського суспільства, ми зможемо захистити націю і нашу молодь від цієї навали”, – підсумував він.

Також повідомлялось, що за роки незалежності населення України скоротилося на 10 мільйонів чоловік – приблизно стільки проживає в Швеції, Португалії чи Греції. Про катастрофічну ситуацію з демографією країни розповіли журналісти.

На момент оголошення незалежності України в країні проживало 52 мільйони чоловік. В даний момент, згідно з офіційною статистикою, ця цифра скоротилася до 42 мільйонів.

Країна втрачає населення протягом усіх років незалежності. Головна причина полягає у тому, що статистика смертності перевищує показники народжуваності. Так, за останні 26 років в Україні померло більше 6 мільйонів чоловік, а народилося лише 3,5 мільйона.