Парламент, ухвалюючи постанову про санкції проти каналів "112 Україна" і NewsOne, діяв у межах своїх повноважень, зазначив секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олександр Турчинов. 

Рада нацбезпеки і оборони України оперативно розгляне питання санкцій проти каналів "112 Україна" і NewsOne, щойно одержить відповідну постанову Верховної Ради.

 Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов на брифінгу із секретарем Бюро нацбезпеки Польщі Павелом Солохом 4 жовтня,

"Як тільки постанова нам надійде з парламенту, не бачу проблем, щоб оперативно розглянути це питання", – заявив Турчинов. Він зазначив, що парламент, ухвалюючи постанову, діяв у межах своїх повноважень. Турчинов уточнив, що санкції може бути застосовано до засновників каналів, і зазначив, що у цих ЗМІ складна й прихована система власності.

 "Там, безумовно, є нерезиденти України, і тому тут немає обмежень щодо застосування санкцій", – сказав секретар РНБО. 

Турчинов додав, що рішення щодо каналів буде ухвалено відповідно до законів і Конституції України. 4 жовтня Верховна Рада підтримала проект постанови №9157, яким запропонувала Раді національної безпеки і оборони України ввести санкції проти телеканалів "112 Україна" і NewsOne. 

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Санкції передбачають низку обмежень, зокрема позбавлення ліцензій каналів, заборону на використання радіочастот і блокування активів. У проекті постанови пропонують застосувати санкції до пов'язаних із телеканалом "112 Україна" компаній "Аріадна ТБ", "Новий формат ТБ", "ТБ Вибір", "Телерадіокомпанія "112 ТБ", "Лідер ТБ", "Партнер ТБ", а також пов'язаного з NewsOne каналу "Новини 24 години". 

Днями набрала 25 тис. підписів петиція до Верховної Ради з вимогою закрити телеканали "112 Україна" і NewsOne як такі, що "активно транслюють інформаційну політику "русского мира" в Україні". 

А експерт  Сергій Костинський, зазначив:

"Особиста моя думка і моя особиста позиція полягає в тому, що "NewsOne" і "112" є інструментами російської пропаганди. Ми працюємо з цим. Я не хочу робити жодних політичних заяв. Тому що ми працюємо в межах закону, і я можу тільки звітувати про те, що ми робимо", – повідомив він.