Понад 14 мільйонів українців загинули за часи війни – Турчинов

Друга світова війна забрала життя понад 14 мільйонів українців. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Турчинов, – Корупція Інфо

Популярне: Порошенко прокоментував вибір Франції! Увесь світ шокований цими словами! Тримайтесь міцніше!

"Сьогодні весь світ відзначає День пам'яті та примирення, коли ми згадуємо тих людей, ті десятки мільйонів, які стали жертвами Другої світової війни. Ми пам'ятаємо і шануємо всіх героїв, хто віддав своє життя, захищаючи Україну від фашизму і сталінізму! У горнилі цієї жахливої війни згоріли понад чотирнадцять мільйонів українців. Вони загинули на фронтах, померли від голоду і хвороб, були вивезені з Батьківщини", – сказав секретар РНБО, передає прес-служба відомства.

Олександр Турчинов зазначив, що після десятиліть миру в нашій країні знову точаться бойові дії, через агресію РФ окупований Крим, палає схід України.

Паралелі між подіями в Європі в кінці 30-х років минулого століття і сучасними очевидні, додає Турчинов.

"Поведінка і мотивація агресорів в усі часи однакова. Утихомирити його неможливо, і цивілізований світ повинен вирішити – чекати наступного кроку агресора, або зупинити його. На це питання ми давно дали собі відповідь", – сказав він.

"Ця війна для нас також стала Вітчизняною, тому що ми захищаємо свою Батьківщину, свою Україну. Упевнений, ми з честю пройдемо наш шлях – шлях до перемоги! З нами Бог, з нами Україна, з нами буде Перемога!", – зазначив секретар РНБО Олександр Турчинов.

Сьогодні, 8 травня, в Україні і по всій Європі відзначається День пам'яті та примирення. Пам'ятну дату ввели у 2015 році – тоді Верховна Рада встановила 8 травня Днем пам'яті та примирення на честь всіх жертв Другої світової війни, виконавши таким чином рекомендації ООН. Символом цього дня в Україні став червоний мак – міжнародний знак пам'яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів.