Колишній працівник РНБО розповів, що в 2016-2018 роках був присутній на ряді нарад у Турчинова, де обговорювалися питання по Кримським подіям.

Про це пише тг-канал “Пліткарка”.

На першій нараді на початку 2016 року Турчинов дав команду міністру оборони Степану Полтораку розібратися з документами першої половини 2014 року, що стосуються анексіъ Криму і зайві знищити!

Крім цього він доручив своєму заступнику Олександру Литвиненку створити спільно з працівниками Національного інституту стратегічних досліджень групу з відпрацювання такої версії:

«Крим неможливо було захищати, так як Янукович був завербований росіянами і спільно з міністрами оборони і начальниками генерального штабу цілеспрямовано розвалювали українську армію».

Через рік на такый же нараді Турчинов кричав на Литвиненка, що матеріали слабкі і треба посилити конкретні звинувачення на адресу міністрів оборони Єжеля, Соломатіна і Лебедєва, які втекли, а особливо на адресу начальників ГШ Педченко та Замани. Тоді ж похвалив Полторака за виконання свого розпорядження.

Ще через рік Турчинов дав команду всі напрацьовані матеріали передати в Генпрокуратуру Луценку і Матіосу, для підготовки звинувачень Єжелю, Соломатіна, Лебедєву, Педченко і Замані.

“Ой не дарма пастор тоді так переживав. Як тільки в Україні буде влада у якої буде бажання розібратися з Кримом, сидіти Турчинову, за те, що будучи головнокомандувачем здав півострів”, – констатувала “Пліткарка”.

Раніше, ряд відставних військових написали лист-звернення до президента Володимира Зеленського зі звинуваченнями проти керівників України, які прийшли до влади після повалення злочинного режиму Віктора Януковича.

У документі стверджується, що саме тодішнє керівництво віддало наказ армії здати Крим без опору.