Героїзм не варто виявляти “заднім числом”. Таку думку в інтерв’ю “Радіо Свобода”, оприлюдненому 17 квітня, виявив екссекретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, коментуючи висловлювання президента України Володимира Зеленського, який заявляв, що не допустив би окупації півострова.

“Якби я тоді був президентом, ми б там усі вмерли у Криму, але ми б туди “зелених чоловічків” не пустили. А якби не пустили туди “зелених чоловічків”, то Росія не допомагала б сепаратистам і не була б на сході України”, – говорив Зеленський у записаному 23 січня інтерв’ю Axios on HBO.

Турчинов зазначив, що у 2014 році Україна не мала боєздатної армії, не було “навіть 10% того, що ми маємо, і того, що передали пану Зеленському”.

“І коли я чую піар пана Зеленського, що він умер би, але звільнив би Крим. Я хочу сказати, що у нього й зараз є можливість умерти і звільнити Крим, і звільнити Донбас. Бо окупація не завершилася у 2014 році, окупація продовжується. І не треба героїзм у своїх мріях виявляти заднім числом. А треба героїзм проявляти зараз. І зараз для цього є всі підстави. Ти хочеш звільнити Крим – починай його звільняти. Там не більше російських військ, ніж було у 2014 році”, – сказав Турчинов.

Також варто відмітити, що не так давно Екс-начальник Генерального штабу Збройних сил України Володимир Замана заявив про те, що всі документи про вторгнення російських військ на територію України, а також про спроби ЗСУ чинити опір були знищені.

“Жоден військовий, який був в Криму, жоден військовий в Генеральному штабі не знає ні про які накази (чинити опір окупантам). Ми зробили запит до Міністерства оборони і отримали відповідь, що розвідувальних відомостей про порушення повітряного простору в Криму, про застосування збройних сил РФ, про розпорядження (тодішнього в.о. президента Олександра) Турчинова про застосування Збройних сил, наказів якихось немає. Відповідь наступна: всі ці матеріали були знищені в 2016-2017 роках. Нам так відповіли в Міноборони “, – розповів Замана.

Окрім цього Сергій Лещенко заявив, що за часів свого депутатства подавав звернення в прокуратуру з вимогою розслідувати дії тодішнього українського керівництва щодо можливої зради національних інтересів України шляхом «здачі Криму».

Пізніше він опублікував допис на Facebook, в якому оприлюднив фото звернення та пояснив, що в заяві він просив дати правову оцінку факту неприйняття українською владою (Турчиновим) рішення про проведення антитерористичної операції та подальше введення військового стану у зв’язку із подіями у Криму після захоплення адміністративних будівель в Сімферополі.