Протоку Босфор офіційна Анкара погодитися закрити лише в одному випадку.

У Туреччині погодяться перекрити протоку Босфор для російських військових кораблів, тільки в разі повномасштабного вторгнення Росії в Україну, або ж якщо буде існувати загроза самій Туреччині.

Про це заявив в коментарі одному з вітчизняних новинних видань експерт міжнародник Андрій Каракуц.

Відомо, що згідно з конвенцією Монтре від 1936 року, влада Туреччини мають можливість перекривати Босфорську протоку для кораблів воюючих країн, і саме в цьому є перешкода.

Каракуц підкреслив:

«Росія нам не оголошувала війну. А такого роду гібридна війна, як зараз фактично дозволяє Російської Федерації прикриватися заявами про якусь агресії з української сторони, про якісь там інциденти. Там дуже не хочуть, щоб їх дії потрапляли під визначення міжнародного права про оголошення війни. Вони роблять спроби робити все це іншими засобами».

Якщо війна офіційно не оголошена, то це може зіграти на руку Росії, оскільки дасть їй можливість оскаржити перекриття Босфорської протоки в міжнародний судах.

Не зважаючи на це Туреччина є союзником України. Підтвердженням цього стала нещодавня закупка в Туреччини надсучасних авіабомб, які влучають по цілі з похибкою до одного метра.

Це спеціальний легкий керований боєприпас, розроблений для ударних БпЛА.

Ця бомба оснащена високоточною системою наведення по лазерному променю та здійснює планерний політ до цілі. Система наведення боєприпасу дозволяє влучати з похибкою не більше одного метра.

маса – 22,5 кг; довжина – 800 мм, діаметр – 160 мм.

Бойову ефективність його вже було доведено під час застосування безпілотників Збройними силами Турецької Республіки.

Окрім цього, варто нагадати, що Туреччина продовжить підтримувати територіальну цілісність і суверенітет України після анексії Криму в 2014 році. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Туреччини до п'ятої річниці анексії.

В повідомленні турецький МЗС підкреслив, що п'ять років тому Росія організувала незаконний референдум в Криму, за підсумками якого відбулася анексія півострова. Анкара не визнає анексію Криму і продовжить підтримувати територіальну цілісність і суверенітет України. Крім того, особливу увагу у зверненні приділено кримським татарам.

"Кримські татари мають жити на своїй історичній батьківщині в мирі і безпеці, щоб зберегти своє історичне коріння", – йдеться в заяві МЗС Туреччини.