66e8e69ea791737d1daf84b1d179cd1b1452260621

З кінця грудня у соціальній мережі Twitter було заблоковано сотні українських акаунтів. Атака торкнулася навіть українських ЗМІ, а також досить популярних у мережі користувачів з широкою аудиторією та сотнями тисяч підписників.

Про це повідомляють користувачі соцмереж, передає Корупція.Інфо.

За словами блогера Олександра Коваленка, відомого у мережі як «Злий одесит», адміністрація твіттера поки ніяк не коментує таку хвилю блокувань українців, однак самі користувачі припускають, що за цими процесами стоять російські «кремлеботи», які масово жаліються у техпідтримку на українських користувачів соцмережі. У результаті діяльність «порушників» блокується.

Він зазначив, що в Україні представники «інформаційної варти», зокрема Міністерства інформаційної політики, теж ніяк не реагують на таке свавілля.

«Та й президент щось мовчить,  не звертається з посланням або листом до Джека Дорсі, як це він пафосно виконав з Цукербергом. Час понтів для приїжджих пройшов?» – іронізує блогер.

На думку Коваленка, у даній ситуації дала про себе знати «дірка у інформаційному полі кіберпростору».

У свою чергу, координатор проекту «СтопТерор» Семен Кабакаєв висловив свою думку стосовно того, що відбувається у твіттері: «Цікаво, з чим пов'язана масова атака?! Це колосальна кількість грошей, витрачених на блокування. Потрібно послати тисячі скарг на кожен аккаунт, щоб його заблокували, операція яку запустила Росія готувалася давно, за один день таке зробити неможливо».

На ситуацію відреагував посол України у Фінляндії Андрій Олефіров. Він написав звернення у службу техпідтримки компанії з проханням звернути увагу на блокування українських акаунтів. Також дипломат закликав робити скріншоти, які дозволили б довести зловмисний характер російських ботів.

128