За п’ять екземплярів такої листівки донецький суддя Тупицький присудив п’ять років ув’язнення Сергію Салову – донецькому адвокату та довіреній особі кандидата в президенти Олександра Мороза, – пише у своєму телеграмі екс-нардеп Лещенко.

При чому Тупицький тоді, в 2000 році, розглянувши ті самі докази під час судових засідань, дійшов до двох абсолютно різних висновків 7 березня та 6 липня 2000 року – спочатку відправив на додаткове розслідування, а потім засудив Салова.

Пройшовши усі кола пекла, Салов виграв Європейський суд з прав людини. ЄСПЛ констатував: Тупицький не був неупередженим при розгляді справи; його рішення не було обґрунтованим; право Салова на справедливий судовий розгляд було порушено.

За законом про очищення влади, Тупицький належить до категорії осіб, якими скоєно порушення прав людини, визнаних рішенням Європейського суду з прав людини. Тобто законодавець заборонив судити від імені України таким, як Тупицький.

І саме тому такий Конституційний суд на чолі з Тупицьким не має права на існування. А як це буде зроблене – шляхом повного розпуску за законом президента, або усунення найбільш одіозних суддів, або блокування його роботи через кворум, або переформатування більшості – це вже другорядне.

Тупицький має піти – завершив Лещенко, грамотно словесно закривши скандального очільника КСУ.

Нагадаємо, ще тиждень тому, президент закликав Тупицького піти у відставку

Зеленський підкреслив, що не буде “відступати назад” і не збирається відкликати свій законопроект про звільнення всього складу КСУ. Він заявив, що главі Суду Олександру Тупицькому варто покинути свій пост, якщо у нього є гідність.

“Я не хочу образити його [Тупицького], але якщо у нього є і залишилося хоч якесь гідність, у нього є сім’я і люди поруч, які бачать реакцію суспільства, бачать реакцію політиків, бачать реакцію президента… І щоб вийти з цієї ситуації, щоб люди не ламали голову, як прийняти той чи інший закон, він повинен просто піти у відставку. Я вважаю, що це найліберальніше рішення, яке ми можемо прийняти. І потім спокійно перейти до оновлення складу КСУ”, – сказав президент.

Також Зеленський допустив повернення деяких суддів Конституційного суду на свої посади після оновлення складу. Вочевидь йдеться про тих – хто виступив проти рішення яке підтримали більшість суддів.

За словами Зеленського, судді КСУ хочуть скасувати і демонтувати всю інфраструктуру антикорупційних органів. Це загрожує країні ще більшими економічними проблемами.

“Ми отримали багато сигналів від наших західних партнерів, від МВФ. Ніякого співробітництва не може бути, ніякої місії можете не чекати… А я не хочу приховувати від суспільства, про що мова. Якщо не буде місії, то у нас буде, і у нас є дірка в бюджеті, про яку ми всі можемо відверто говорити. Через кризу, кризу світову, кризу в українській економіці, кризу, пов’язану з ковідом. Тому нам потрібна допомога наших партнерів. Такий же звіт і сигнал ми отримали від світового банку, від ЄБРР, від всіх послів Великої сімки, які знаходяться в Україні”, – сказав президент.