У п’ятницю, 6 листопада, Верховна Рада України ввела штрафи за неносіння масок в громадських місцях. Розмір штрафу становитиме від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-255 гривень).

Відповідне рішення депутати прийняли на черговому пленарному засіданні Верховної Ради.

Як повідомляє телеграм-канал PavlovskyNEWS це вже встиг прокоментувати нардеп від партії “Слуга народу” Микола Тищенко.

“Якщо мізків немає – нехай платять штраф! Ми втомилися попереджати про маски”: “слуга народу” Микола Тищенко прокоментував нашому журналісту прийняття закону про введення штрафів за неношені захисних масок в громадських місцях

Нардеп обурений, що в Україні ще треба змушувати людей носити маски, коли в усьому світі це вже загальноприйнята практика.

На питання, чи треба попереджати людини про відкритий ніс перед штрафом, Тищенко відповів, що він би відразу штрафував: “Ми попереджаємо, просимо, благаємо більше півтора роки, а все одно є громадяни, які просто плюють на будь-які правила”.

У законі зазначено, що перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнутих засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, включаючи ті, що виготовлені самостійно, тягне за собою накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 225 грн).

Варто зазначити, що в квітні 2020 року коли в Україні був оголошений жорсткий карантин, розташований в центрі Києва ресторан “Велюр” народного депутата Миколи Тищенка продовжував працювати.

Відповідне розслідування провели журналісти програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

На опублікованих журналістами кадрах видно, що в ресторан по черзі заходять люди. Серед них вдалося дізнатися нардепа Антона Яценко, бізнес-партнера Ігоря Коломойського і помічника народного депутата правлячої партії Павла Куфтирева, нині депутата, а раніше сценариста “Кварталу 95” Олександра Кабанова, менеджера “Метінвесту” Віталія Киселя, першого заступника голови ОП і колишнього продюсера ” кварталу 95 “Сергія Трофімова, а також депутата Ігоря Нігулевского.

Коли журналісти спробували замовити столик в ресторані, їм відповіли, що не працюють. Коли Яценку поставили запитання, про те, що він робив в ресторані, той відповів: “Я ж у Колі був. Це Тищенко. Це ж його ресторан”. Однак спочатку він заперечував факт візиту.

У той же час Тищенко заперечував, що ресторан “Велюр” належить йому. На уточнююче запитання журналістів він відповів: “Це питання не до мене”.

Також в телеграмм- каналі Жінка з косою відзначили, що нардепи порушують самі, зате хочуть штрафувати українців.

Наприклад, спостерігаючи за сьогоднішнім засіданням у Верховній Раді ми помітили, що 20% нардепів не дотримуються карантинних норм.

Глава фракції СН Давид Арахамія і представник Президента в Конституційному суді Федір Веніславський знаходяться у Верховній Раді без масок.

Далі нардепи Антон Яценко, який курирує «тендерну мафію» теж без маски, як і Анатолій Урбанський, при цьому вони всі прямо спілкувалися з Міністром охорони здоров’я, який їм не зробив зауваження по цьому факту.