Переговори є важливим фактором консолідації та просування наших інтересів у діалозі із західними країнами.

Петро Бурковський, аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, розмірковує так:

“Використання Януковича – це лише елемент колишнього сценарію війни, який провалився. Це також спроба дискредитувати будь-які зусилля Зеленського щодо мирних переговорів. Росіяни сподіваються, що після закликів Януковича до миру тема будь-яких переговорів із РФ розглядатиметься виключно у негативному ключі. Тому потрібно просто ігнорувати та викривати всі ці убогі потуги кремлівських технологів”.

Переговори потрібні, щоб урятувати людей, щоб показати світові, як Путін їх використовує для прикриття обстрілів наших міст та тиску.

“Це важливий фактор консолідації та просування наших інтересів у діалозі із західними країнами. Що більше вони бачать неадекватності з боку Кремля, то більше схиляються до того, щоб нарощувати підтримку України (санкціями, зброєю, гуманітарною та економічною допомогою)”, – пояснює Петро Бурковський для видання “Коментарі”.

Через вторгнення в Україну колосально втрачає сама Росія

На думку кандидата політичних наук, політолога Олексія Якубіна, ситуація з Януковичем показує, що в Росії так і не зрозуміли політичних та соціальних змін, які сталися в Україні з 2014 року. А особливо після ситуації з відкритим вторгненням.

“Можливо, у Кремлі розраховували, що українська влада, яка втрачає останнім часом рейтинги, остаточно втратить свою популярність після російського вторгнення. І що вдасться розпочати вплив на громадську думку в Україні. Але бачимо протилежну ситуацію. Українці згуртувалися проти агресора, а остання соціологія демонструє стрімке зростання довіри до президента Зеленського. Тож і спроба розіграти “кейс Янукович” вкотре доводить – ті, хто займався в РФ українським напрямком, абсолютно не розуміють нашої країни. Як і тих політичних, соціальних процесів, які відбуваються тут”, – пояснює Олексій Якубін.

Він сумнівається, що у РФ готові змітати Путіна. Але впевнений, що потроху російське суспільство, різні його групи та верстви розуміють – через вторгнення в Україну колосально втрачає сама Росія.

“Лише озвучений учора відхід низки компаній з російського ринку – це, за деякими даними, мінус 150 тисяч робочих місць. І це лише за один день! І це не санкції, а просто догляд компаній. Адже є (і будуть) ще й колосальні санкції. За рівнем накладання яких на РФ вона вже обігнала всіх у світі, – наголошує експерт. – Ключове питання – наскільки швидко протестні настрої охоплять російське суспільство щодо розуміння необхідності змінювати політичне керівництво. Поки що такі настрої масово не спостерігаються. І все йде таким чином, що я більше покладався б не на те, що росіяни швидко поміняють владу, а на те, що санкційний тиск змусить це керівництво йти на переговорний процес (без ультиматумів, конструктивно) і зупиняти бойові дії”.