У Мінську в суботу тисячі людей прощаються з Олександром Тарайковским – учасником акції протесту, які загинули в столиці Білорусі ввечері 10 серпня.

Видання TUT.BY повідомляє, що близько тисячі людей прийшли на церемонію прощання з 34-річним мінчанин. Вони стоять на вулиці у траурного залу, де знаходяться рідні і близькі Тарайковского. Міліція не втручається в хід акцій.

МВС Білорусі стверджувало, що перша жертва протестів у Білорусі Олександр Тарайковский помер ввечері 10 серпня у Мінську внаслідок вибуху у нього в руці невідомого предмета.

Водночас у свідоцтві про смерть вказано, що смерть 34-річного чоловіка настала в результаті сильної крововтрати через відкриту рану грудної клітини.

На місці загибелі Тарайковского люди зробили стихійний меморіал. До нього несуть квіти, лампадки, червоні і білі стрічки. Біля меморіалу стають на коліна.

 

Також пам’ять загиблого вшанували хвилиною мовчання та оплесками.

Крім того, багато людей прийшли до ритуального залу в Мінську, куди доставили труну з тілом демонстранта.

Олександр Тарайковский, за офіційними даними, єдиний загиблий при розгоні протестів в Білорусі. Повідомлення про інших загиблих на даний момент не підтверджені. Кілька учасників акцій протесту знаходяться у важкому стані, сотні були госпіталізовані – частина з них отримали травми в зіткненнях з ОМОНом і спецназом, інші були жорстоко побиті після затримання.