Спікер Дмитро Разумков потрапив в пастку. Стало зрозуміло, чому Разумков навіть з лікарняного вирішив вести засідання Погоджувальної Ради.

Згідно із законом про Регламент, за відсутності спікера на погоджувальній раді керує один з віце-спікерів. І саме він підписує протокол погоджувальної ради. Але мета Разумкова – не пустити на голосування антиолігархічний закон будь-яку ціну.

Про це пише журналіст Олексій Братущак. Надалі подаємо в оригіналі.

Разумков заробляє собі на статтю. У протистоянні з командою Зеленського Разумков пішов на порушення закону.

Ось на зображені сьогоднішнє засідання Погоджувальної ради. Бачите порожній стілець у центрі? Це місце спікера. Разумков з коронавірусом на самоізоляції. На роботу не прийшов.

За законом про Регламент Ради за відсутності Голови на засіданні Погоджувальної ради головуючим є один з його заступників (п.3 ст.73). Це важливий момент не лише через те, що головуючий роздає слово на виступ присутнім. Головніше інше – головуючий підписує протокол засідання Погоджувальної ради (п.9 ст.73).

Як відомо у “слуг” і Разумкова геть протилежні плани на цей сесійний тиждень. “Слуги” хочуть голосувати антиолігархічні закони. А Разумков це всіляко блокує. Аж так, що в порушення закону вирішив головувати на Погоджувальній Раді шляхом відеозв’язку.

Тут варто нагадати, що наприкінці березня 2020-го Рада дозволила проводити засідання парламентських комітетів шляхом відеоконференцій. Відповідний пункт внесли в Закон про комітети. Але це не розповсюджується на Погодужвальну раду, діяльність якої прописана в іншому закону – про Регламент ВР.

Отже, головування Разумкова на сьогоднішній Погоджувальній раді суперечить законодавству. Відповідно він не може підписувати протокол Погоджувальної ради. Такі його дії тягнуть на 364-у статтю Кримінального кодексу – зловживання владою або службовим становищем.

За бажанням Банкова може дати хід кримінальному провадженню. І тут Разумков залишиться без захисту. Для дій правоохоронців щодо нього достатньо дозволу Генпрокурорки – і він втрачає депутатський імунітет. Якщо так піде, то прямо з самоізоляції Разумков може потрапити, наприклад, під домашній арешт.

Так, нині цей сценарій виглядає дещо фантастичним. Але хто зна, як сильно Разумков своєю поведінкою розлютив Зеленського. Раптом він дасть зелене світло своїм юридичним “фахівцям”. Колись же і домашній арешт Медведчука виглядав фантастично…, – пише журналіст.

Як відомо, сьогодні погоджувальна рада таки погодилася включити до порядку денного цього тижня в Раді законопроекти №5599 і №5600 – про олігархів і зміни до податкового кодексу. Цього вимагали «слуги народу». Супротив спікера Разумкова не допоміг.

Перед цим рішення йшлося про те, що у порядку денному парламенту на цей тиждень не вистачає двох фундаментальних основ – антиолігархічних законопроєктів №№5599 і 5600.

Про це заявив голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко під час свого виступу.

«За 30 років існування нашої держави ми пересвідчилися, що в нас все – від перейменування сіл до амністії капіталів, від бюджету до зовнішньої політики, обрання влади, впливу на політиків і медіа – може потрапити в сферу інтересів олігархів.