Радник новообраного президента Володимира Зеленського з питань енергетики Андрій Герус нагадав, що в минулому році День пам'яті жертв політичних репресій (відзначається кожної третьої неділі травня) збігся з триденним святкуванням Дня Європи в Україні.

«Третя субота травня – День Європи в Україні. У минулому році святкування дня Європи розтягнулося на 18-20 травня. Були фестивалі, змагання, турніри, концерти, в тому числі організовані міністерствами і різними адміністраціями. Багато з тих концертів проходили і в день пам'яті жертв політичних репресій – 20 травня 2018. Ніхто з сьогоднішніх моралізаторів не був помічений в спробах зупинити святкування і музичні концерти. Ніяких фейсбук-постів, ніяких заяв. А ось для процедури демократичної зміни Президента їм цей день поганий», – пише Герус.

Радник Зеленського дорікнув чиновників у тому, що «патріоти-чиновники» не перестають красти у країни.«Вчасно одягнути вишиванку, пустити фальшиву сльозу, показово поцілувати прапор, з надривом прокричати патріотичне гасло, на хайп зачекінитися з Богом в потрібній церкві – поширені риси деяких сьогоднішніх «політичних еліт». При цьому паралельно такий «патріот» намагається щось у своєї держави вкрасти або продати якесь рішення проросійському олігархові. Патріотів у владі багато, а ось Україна чомусь бідна і найбільш корумпована Країни Європи – як же так? »», – написав він.

Відзначимо, що в 2018 році дійсно в Україні три дні відзначали День Європи в Україні – з 18 по 20 травня. Тоді День пам'яті жертв політичних репресій випав на 20 травня. Незважаючи на це в кожній області проходили урочисті заходи присвячені Дню Європи. Так на сайті Київської міської адміністрації був опублікований анонс заходу. Тоді, в День пам'яті адміністрація міста провела безліч фестивалів і конкурсів.