Адміністрація президента Штатів Джо Байдена готується надати Україні нову партію зброї, зокрема сучасні ракетні системи далекої дії MLRS, про це повідомляє CNN із посиланням на джерела.

За інформацією видання, адміністрація Байдена готується надати Україні сучасні реактивні системи залпового вогню MLRS, оскільки вони є найбільш затребуваними.

Як пише CNN, на необхідності такого озброєння наголошували міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, президент Володимир Зеленський та інші українські посадовці. На їхню думку, саме ці системи можуть змінити “перебіг війни”.

Адміністрація (Байдена – ред.) схиляється до того, щоб надати системи (MLRS – ред.) в рамках розширеного пакету військової та безпекової допомоги Україні, про що може бути оголошено вже наступного тижня.

Іншою системою, яку просила Україна, є високомобільна артилерійська ракетна система HIMARS (легша колісна), здатна стріляти багатьма з тих же типів боєприпасів, що й РСЗВ.

Усе озброєння, яке виділяє США, надходить до України у дуже короткі терміни, інколи – менш ніж за добу, повідомив речник посольства США в Україні Ден Ланґенкемп у ефірі телемарафону.

За словами Ланґенкемпа, США “ще ніколи в історії не перекидали обладнання так швидко і у таких масштабах до будь-якої іншої країни”.

Окрім того, він наголосив, що за потреби для українських військових проводять необхідні навчання щодо того, як використовувати надану зброю.