Містяни штурмують відділи державної реєстрації

У Чернівцях продовжують масово закривати підприємницьку діяльність, пише Корупція.Інфо

У грудні минулого року свою діяльність припинили понад 3 000 осіб. 

Нагадаємо, що в Україні суттєво скоротилась кількість суб’єктів підприємницької діяльності. Лише впродовж останнього тижня, з 27 грудня, згорнули свою діяльність майже 11 тисяч підприємців. Таку інформацію оприлюднив сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній OpenDataBot.

Масове закриття ФОП пов’язане зі змінами в законодавстві, котрі регулюють роботу приватних підприємців. Керівництво OpenDataBot переконане, що картина по кількості закритих суб’єктів підприємницької діяльності поки не повна. Тож говорити про щось більш предметно можна буде лише згодом.

– Ще до того, як закон набрав чинності, ми можемо спостерігати масове закриття СПД. Поки продовжуємо моніторити ситуацію. Остаточну картину буде видно тільки через кілька місяців, – каже засновник OpenDataBot Олексій Іванкін.

За даними сервісу, впродовж тижня найбільше закритих ФОП у Київській області (1401). Наступними йдуть Харківська (1368) та Дніпропетровська (980). Найменша активність спостерігається в областях західної України. Зокрема, у Львівській (451), Хмельницькій (362), Закарпатській (312), Івано-Франківській (265), Чернівецькій (246), Рівненській (222), Волинській (217), Тернопільській (206).

27 грудня Президент України Петро Порошенко підписав зміни до чинного законодавства, що регулюють роботу фізичних осіб-підприємців. Згідно цих змін, окремі категорії ФОП (2 та 3 груп) вже з 1 січня цього року змушені будуть платити щомісяця єдиний соціальний внесок у розмірі 704 гривні. Навіть, якщо вони не мають жодного прибутку.

До цього, приватний підприємець, якщо в певному періоді мав прибуток, сплачував 5% податок та ЄСВ. Якщо ж руху коштів не було, то і платити не було необхідності.