Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявляє, що станом на сьогодні переговори з РФ проводити неможливо, оскільки вона ще не до кінця зрозуміла своє становище через розпочату війну проти України.

Про це він розповів в інтерв’ю Радіо НВ

“Безумовно, що переговори сьогодні призупинені. Для нас важлива позиція президента України. Коли він скаже, що треба розпочинати переговори, на якісь позиції виходити, ми це робитимемо. Але сьогодні це неможливо.

Росія, як і раніше, не розуміє наслідки війни. Вона має ілюзії, що вони можуть на сході України досягти певних військових успіхів – це не так. Вони ще мають ілюзію, що вони можуть відбитися від санкцій, які ще не почали працювати на повну, і Росія ще не страждає від санкцій так, як має страждати держава-агресор.

Але це не так, і до середини літа вони страждатимуть уже в повному обсязі. Росія ще не до кінця зрозуміла, що вона країна-ізгой». “Вони все ще живуть у своїй пропаганді. Безумовно, це впливає на переговорний процес”.

До того ж, Подоляк згадав про заяви деяких “людей з європейської спільноти”, які пропонують Україні поступитися частиною території заради миру з Росією та назвав їх дивними.

“Будь-яка поступка РФ, російській політичній еліті, щоб вони зберегли обличчя, означатиме “Мінськ-3″, тобто означатиме відкладену війну через рік, через два, через три. Це має розуміти політична еліта Європи, коли вона робить такі заяви…” Будь-яка маленька поступка РФ тільки спонукає їх до того, щоб висунути ще більші претензії”, – сказав радник голови ОП.