Посол України в Туреччині Василь Боднар назвав Туреччину серед країн, що купують вкрадене Росією українське зерно.

Про це повідомляє Reuters.

Посол також повідомив журналістам, що звернувся за допомогою до турецької влади та Інтерполу, щоб розслідувати, хто саме причетний до постачання зерна транзитом через турецькі води.

Зазначимо, зараз Україна разом із партнерами обговорює можливість створення міжнародної місії для розблокування українського морського експорту і як перший крок вимагає від Росії відвести свої сили у морській акваторії навколо України та надати гарантії щодо ненападу безпеки.

Про це, коментуючи заяву глави МЗС РФ Сергія Лаврова, наголосив представник міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

Лавров заявив, що росіяни нібито готові пропустити судна з українським зерном, “якщо Україна розмінює порти”.

Ніколенко ж відкинув слова Лаврова, зазначивши, що, напавши на Україну, Росія взяла в облогу українські морські порти, а російська армія замінувала частину морської акваторії і постійно робить спроби прорвати з боку Чорного моря оборону Одеси та інших прибережних міст.

За словами Ніколенка, Україна опрацьовує разом із партнерами можливість створення міжнародної місії, зокрема під егідою ООН, яка візьме на себе забезпечення функціонування морських шляхів експорту української сільськогосподарської продукції.

Україна вітає попередню готовність низки країн долучитися до процесу відновлення безпеки у Чорному морі.

Крім того, Україна вимагає, що Росія як перший крок має відвести свої сили в морській акваторії навколо України та надати безпекові ґарантії про ненапад на порти та комерційні конвої.

“Закликаємо країни, продовольча безпека яких може більше постраждати від агресії РФ проти України, використовувати їх контакти з Москвою, щоб змусити її зняти блокаду з українських морських портів та припинити війну”, – підкреслив речник МЗС України.

Посол ЄС в Україні Матті Маасікас напередодні заявив, що, можливо, найбільша крижана брехня Росії стосується саме продовольчої кризи.