Українська держава буде жорстко переслідувати нацистів і екстремістів, які виряджаючись у патріотів і становлять загрозу громадянам України.

Про це сказано в заяві міністра МВС Арсена Авакова на сайті МВС з приводу відеозвернення нібито патріотів з погрозами на адресу українців угорського походження.

“Провокатори, які загрожують українцям угорського походження, – це вороги держави. Докладемо всіх зусиль, щоб їх викрити і покарати.

Україна захистить своїх громадян від екстремістів, навіть якщо провокація погрозами влаштована спецслужбами ворожої країни.

Україна – наш спільний дім. Тільки разом будемо сильнішими “, – сказано в заяві.

Заява міністра МВС України Арсена Авакова щодо публікації відео із погрозами на адресу українських громадян угорського…

Опубліковано МВС України Вівторок, 1 грудня 2020 р.

Нагадаємо, днями ряд закарпатських інтернет-ресурсів опублікували провокаційний відеоролик із зображенням не ідентифікованої особи в масці, яке на тлі нібито покажчика населеного пункту Берегове Закарпатської області з символікою “Правого сектора” загрожує українцям угорського походження.

Як повідомили в Управлінні комунікації Нацполіціі, дії невідомих кваліфіковані як порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками.

Розслідування кримінального провадження, розпочатого за ч.1 ст.161 Кримінального кодексу України доручено слідчому управлінню поліції Закарпаття. За розпалювання національної ворожнечі і ненависті передбачено покарання від штрафу до трьох років позбавлення волі.

“Україна – демократична держава, де не повинно бути місця для екстремістських висловлювань і утисків громадян за будь-якою ознакою. Ми уважно переглянули ролик, де невідомі в масках загрожують українцям угорського походження, і проводимо заходи для встановлення і затримання провокаторів”, – заявив глава Нацполіціі Ігор Клименко.

Нагадаємо, 30 листопада 2020 р стало відомо, що СБУ проводить обшуки у лідера «Партії угорців України» та глави угорського фонду «Еган Еде» Василя Брензовича, і ще в кількох людей. Нагадаємо, що ця партія разом з «Демократичною партією угорців України» отримали більшість на виборах до міськради Берегового.

Обшуки проводили нібито через відкриту кримінальну справу за висновком фіктивних договорів угорськими благодійними фондами.

За словами журналіста Віталія Дієслова, схема працювала наступним чином: оформлялися фіктивні договори на виконання підрядних робіт конкретними підприємцями на замовлення одного з фондів, фігуранти привласнювали виділені гроші, вели подвійну бухгалтерію, а також використовували виділені Угорщиною гроші на шкоду національній безпеці України.

Досудове слідство також досліджує факти сприяння іноземній державі, окремими українськими громадськими діячами, які підозрюються в підтримці державних органів Угорщини в веденні підривної діяльності на шкоду Україні. У тому числі – і в здійсненні дій з ознаками державної зради.

Під час обшуків правоохоронці виявили друковані матеріали, які популяризують так звану «Велику Угорщину» і створення етнічної автономії на Закарпатті.

У день обшуків в мережі поширили відео, на якому новообрані депутати об’єднаної територіальної громади на Закарпатті заспівали гімн Угорщини після прийняття присяги – замість гімну України.

У підписі до відео сказано, що на кадрах присутня глава Сюртівської ОТГ із депутатами. Також в тексті стверджується, що глава ОТГ в інтерв’ю заявляв про вороже ставлення українців до угорців, що авторами розглядається як розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Це призвело до багатотисячних репостів і реакцій в соцмережах – від збурень можливими сепаратистськими настроями в регіоні до засудження дій СБУ, які нібито ловлять фейкових терористів.

За інформацією в ЗМІ, відео знято 21 листопада, але його притримали до дня обшуків. Тому реальними причинами обшуків швидше є саме політика, а не корупція, а інформація про нібито відмивання грошей, що пересилаються Угорщиною своїй громаді, стала лише приводом.

Відзначимо, що за інформацією прес-служби СБУ на Закарпатті в межах визначеної законодавством компетенції СБУ перевіряє інформацію про можливі ознаки протиправної діяльності в діях депутатів Сюртівськоі сільській об’єднаної територіальної громади.

21 листопада 2020 під час прийняття присяги депутатами Сюртівської сільській об’єднаної територіальної громади, з ініціативи голови, частина обранців виконала національний гімн Угорщини.

Отримані Службою матеріали по цій події поки ретельно перевіряються.

За результатами перевірки будуть вжиті відповідні заходи реагування.