США продемонстрували, що підтримуватимуть Україну в боротьбі з її основним ворогом Росією.

Про це розповів в ефірі програми на телеканалі “Україна 24” ексзаступник міністра фінансів Росії, економіст Сергій Алексашенко, коментуючи візит до Києва держсекретаря США Ентоні Блінкена.

“Відвідування Києва фактично другою людиною в американській зовнішній політиці – це важливо і це знак підтримки України. Якщо подивитися українську пресу – здається, що все чудово, США підтримують Україну, що правда, але підтримують вони її тільки в одному питанні. Блінкен сказав фразу, що в України є два вороги, перший – Росія і другий – корупція. Все, про що говорять політики – що США нас підтримуватимуть у боротьбі з Росією”, – зазначив російський економіст.

За словами Алексашенка, “де межі цієї підтримки – ніхто не знає”.

“Завдання-мінімум України – зробити так, щоб не було нової російської агресії. І тут підтримка США йтиме по наростаючій, що ми бачимо. Всі слова, які сказав Блінкен з цього питання, були дипломатично правильні – “ви можете на нас розраховувати”. І не випадково, що дзвінок Джо Байдена російському президенту з пропозицією зустрітися був у той момент, коли Росія сконцентрувала свої війська вздовж кордонів України”, – додав він.

Також варто відмітити, що сьогодні Президент США Джо Байден і генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг візьмуть участь у саміті “Бухарестської дев’ятки” на рівні глав держав.

Про це повідомило польське видання із посиланням на заяву глави Бюро національної безпеки (BBN) Польщі Павела Солоха.

“Президент Польщі Анджей Дуда і президент Румунії Клаус Йоханніс направили запрошення як генеральному секретарю НАТО, так і президенту США. Вони обидва підтвердили свою участь, а тому сьогодні після полудня у зустрічі візьмуть участь генсек НАТО Йенс Столтенберг, президент США Джо Байден, а також держсекретар США Ентоні Блінкен”, – сказав Солох на брифінгу для ЗМІ.

За словами Солоха, зустріч глав держав буде присвячена насамперед питанням безпеки.

“Цей формат, разом із формуванням позицій країн сходу Європи в рамках ЄС і НАТО, допоможе побудувати трансатлантичні контакти”, – додав він.

Солох уточнив, що в комюніке після засідання Бухарестської дев’ятки вони, з-поміж іншого, згадають безпеку у басейні Чорного моря та ситуацію в Україні.

“Українське питання обов’язково якимось чином буде відображено”, – відповів він.