Президент РФ Володимир Путін не має наміру відмовлятися від агресивних дій проти України. Ба більше, зараз він розробля багаторівневий підхід, який дасть йому змогу дестабілізувати ситуацію в Україні та зробити її легкою здобиччю для подальшої атаки.

Таку думку озвучив відомий американський політтехнолог-республіканець Дейн Уотерс. Експерт упевнений, що Росія не піде на зниження ескалації на Донбасі.

“Путін роздав 500 тис. російських паспортів на окупованому Донбасі та вважає цих людей своїми громадянами. Він шукає привід сказати, що український уряд якось завдає “російським громадянам” шкоду, ображає їх – і таким чином знайти аргументи для виправдання нападу (…) Я не вірю, що виведення російських військ – це знак, що Путін піде. Він повернеться – в тій чи іншій формі, рано чи пізно. Розумієте, це як з Кримом – ніхто не думав, що Путін захопить Крим, але він його забрав”, – зазначив політтехнолог.

При цьому експерт зазначає, що тривожна ситуація прослідковується і в Чорному морі.

“Мені здається, що це такий багаторівневий підхід: вони (росіяни, – ред.) застосовують психологічну зброю, сподіваючись, що помилки українського уряду дадуть їм виправдання для нападу. Економічно вони завдають шкоди Україні, обмежуючи доступ до портів, вільної торгівлі. І, звичайно, є “опозиційні” партії в Україні, які створюють політичний хаос і дестабілізують ситуацію”, – зазначив Уотерс.

Він додав, що Путін втручається у внутрішні справи багатьох країн, зокрема України, Ємену, Сирії, щоби показати, що він здатний вирішувати конфлікти, навіть якщо сам же їх і створює, і влаштувати торг.

Нагадаємо, що голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко заявив, що Російська Федерація почала відведення військ від українського кордону. Втім, це відбувається не скрізь. Зокрема, РФ почала часткове виведення військ з території тимчасово окупованого Криму. Водночас відведення військ від східного кордону у Воронезькій області не спостерігається.

Тим часом New York Times писала, що на кордонах України досі залишаються приблизно 80 тисяч російських військових. Це найбільша сила, яку Росія накопичила там з моменту окупації Криму.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.