Україна не могла не підписати Будапештський меморандум через небезпеку ракет і ядерних боєголовок, термін експлуатації яких закінчувався 1997 року.

Про це OBOZREVATEL сказав перший президент України Леонід Кравчук. Тим більше, за його словами, Україна була стороною підписання Договору про ядерне роззброєння й мала виконати взяті на себе зобов’язання.

Нагадаємо, що знаменитий Будапештський меморандум про гарантії безпеки через приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, було підписано 5 грудня 1994-го поміж лідерами України, США, Росії та Великобританії.

“Наші ракети та ядерні боєголовки у 97-му ставали небезпечними. Це був момент їх смерті. Ми мали або позбутися їх, або ж замінити самі боєголовки. Україна їх не виробляла й не виробляє, вони робилися в Росії. Продажів або поставок не було, це ж ядерна зброя, тому Україна не могла не підписати Будапештський меморандум”, – уточнив політик.

За його словами, популярні тези про те, що нам варто було б залишити ядерну зброю і тоді Росія боялася б вести себе так, як нині, “це думки людей, які не знають суті історії становлення ядерних боєголовок в Україні. Тим більше, що держава була стороною підписання договору про роззброєння й мала виконати взяті на себе зобов’язання”.

Нагадаємо, за словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, замінником гарантій безпеки України, прописаних у Будапештському меморандумі, може стати потужна армія, підтримка західних партнерів, ефективна дипломатія і стабільне суспільство.